Avaleht Kultuur Ehitamise kunst Hispaanias
Ehitamise kunst Hispaanias

Ehitamise kunst Hispaanias

Ricardo Santonja
Ricardo Santonja

Esmakordselt on võimalus saada üheaegselt ülevaade nii Hispaania kaasaegsest arhitektuurist kui ka arhitektuurifotograafiast kui omaette keelest. Kõike seda fotograaf Ricardo Santonja pilgu läbi, kes ühena vähestest fotokunstnikest kujundab arhitektuuri oma piltidel ümber.

Tema tööd lõhuvad mõistuspärase seose objekti ja näilikkuse vahel ning tõestavad, kuivõrd vale on arusaam arhitektuurifotograafiast kui ainult selgelt tuvastatavaid objekte kujutavast meediumist. Näitusel “Ehitamise kunst Hispaanias” eksponeeritakse veidi üle poolesaja foto Hispaania kaasaegsest arhitektuurist, kus põnevatele ehituslikele vormidele lisandub fotograafi isikupärane visuaalne keel. Vaataja saab ülevaate nii mitmete maailmanimede loomingust kui kogeb ka arhitektuurifoto kui väljendusvahendi tundlikkust, kunstipärasust ja poeesiat. Kindlasti paneb nähtu vaatajaid arhitektide loomingut uudse nurga alt nägema.

Arhitekt ja fotograaf Ricardo Santonja Jiménez (Malaga, 1966) on lõpetanud doktorikraadiga Madridi kõrgema arhitektuurikooli (ETSAM) ja olnud sealsamas 2003-2012 õppejõud. Hetkel õpetab ta Zaragoza arhitektuurikoolis UNIZAR. Professionaalse fotograafina alustas ta tegevust 1989. aastal, luues ühtlasi kultuuriprojektide korraldamisega tegeleva stuudio I+D+ART. Ricardo Santonja on oma skulptuuride ja fotodega osalenud ka mitmetel näitustel, avaldanud fotoraamatuid ning teinud koostööd paljude rahvusvaheliselt tuntud arhitektidega.

Näituse avamisel 14.03. kl 18 teeb Ricardo Santonja huvilistele ka avatud ekskursiooni.

Näituse korraldajad: Hispaania rahvusvahelise arengukoostöö agentuur (AECID) ning Hispaania suursaatkond. Näitus on üks Hispaania maailma festivali sündmustest, vt www.hispanofest.ee.

GALERII
Fotod: Ricardo Santonja

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga