1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. „Elavad pildid“ jõuab Stockholmi kinno Zita
„Elavad pildid“ jõuab Stockholmi kinno Zita

„Elavad pildid“ jõuab Stockholmi kinno Zita

Elavad_Pildid_27Hardi Volmeri filmi “Elavad pildid” näidatakse 9. aprillil kell 18 Stockholmi kinos „Zita“. Linastus on osa Balti filmipäevadest Stockholmis, mis kestavad 2. – 16. aprillini. Publikuga kohtub ka režissöör Hardi Volmer.

“Elavaid pilte” on pärast rahvusvahelist esilinastust A-klassi festivalil Shanghais näidatud festivalidel Leedus, Venemaal, Gruusias, Soomes, Kanadas ja Indias.

2013. aasta veebruaris esilinastunud “Elavad pildid” on armastusfilm ajalootõmbetuultes. Filmi peategelasteks on baltisaksa paruni kirglik tütar Helmi ning teda vaikselt, kuid järjekindlalt armastav kinomehaanik Julius. Kogu tegevus läbi 20. sajandi toimub ühes Tallinna vanalinna majas, mis muutub ja kohaneb vastavalt sellele, mida vahel rahutu, vahel õnnelik aeg endaga kaasa toob. Hardi Volmer ühendab filmis nii varajase tummfilmi groteski kui ka kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat.

Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Ain Mäeots, Hendrik Toompere juunior juunior, Marika Vaarik jt.

Filmi režissöör on Hardi Volmer, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnik Kalju Kivi, monteerija Tambet Tasuja. Filmi produtsent on Anneli Ahven ning tootja Exitfilm.

Linastus toimub Eesti Suursaatkonna Stockholmis, Eesti Instituudi ja Exitfilmi koostöös.

Head Uudised GoodNews