1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film avab rahvusvahelise filmifestivali
Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film avab rahvusvahelise filmifestivali

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film avab rahvusvahelise filmifestivali

Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha3. aprillil algab Brüsselis rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival Millenium, mille avafilmiks on valitud Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha“.

Milleniumi filmifestival toimus esimest korda 2009. aastal. Algusest saati on festivali eesmärk olnud näidata mõtlemapanevaid dokumentaalfilme, mis tungivad süvitsi tegelaste keerulistesse isiksustesse ja püüavad vaatajal aidata mõista meie aja mitmetahulisust.

Brüsseli olulisimas kultuurikeskuses Bozar toimuval linastusel on kohal filmi üks autoreist Tiit Ojasoo, kes osaleb ka linastusele järgnevas aruteluringis.

Eesti filmid on osalenud kahel korral festivali võistlusprogrammis. 2011. aastal, kui tähistati Eesti filmi 100. aastapäeva ja algas koostöö Milleniumi festivaliga, osales võistlusprogrammis Marianna Kaati „Auk nr 8“. Eelmisel aastal osalesid võistlusprogrammis Madli Lääne „Saarte värvid“ ja Jaan Tootseni „Uus maailm“, kusjuures „Uus maailm“ pärjati 21. sajandi esimese kümnendi parima dokumentaalfilmi tiitliga.

Tänavu on eesti filmitegijad lisaks avamisele esindatud ka festivali žüriis – seda juhib Mark Soosaar.

Neli aastat tagasi toimus Eesti ajaloo suurim sotsiaalne eksperiment „Ühtne Eesti“. Kaks kuud uskus suur osa ühiskonnast, et Teater NO99 asutab uue partei ning asub siinsest poliitmaastiku uueks looma. See on film sellest, kui rahvas ootas, et teater päästaks Eesti poliitika. Reaalsuse ja fiktsiooni segunemine, mastaabi ja teadmatuse habras kooslus. Manipulatsioonid, telgitagused, analüüsid, emotsioonid.

Head Uudised GoodNews