1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Esimest korda jõudis eesti film blu-ray plaadile
Esimest korda jõudis eesti film blu-ray plaadile

Esimest korda jõudis eesti film blu-ray plaadile

Elavad_Pildid_07Jõulupühadeks on poodidesse jõudnud Hardi Volmeri film “Elavad pildid” nii dvd-l kui ka blu-ray plaadil. Varem pole ühtegi eesti filmi veel blu-ray plaadina välja antud, Volmeri film on selles osas suunanäitaja. Võrreldes dvd-ga on blu-ray HD resolutsioonis, mis tähendab, et pildi kvaliteet on oluliselt parem ja kujutis teravam. “Elavate piltide” blu-ray plaat valmis Exitfilmi, Orbital Voxi ja Baltic Disci koostöös.

Volmeri “Elavad pildid” on armastusfilm ajalootõmbetuultes. Filmi peategelasteks on baltisaksa paruni kirglik tütar Helmi ning teda vaikselt, kuid järjekindlalt armastav kinomehaanik Julius. Kogu tegevus läbi 20. sajandi toimub ühes Tallinna vanalinna majas, mis muutub ja kohaneb vastavalt sellele, mida vahel rahutu, vahel õnnelik aeg endaga kaasa toob. Hardi Volmer ühendab filmis nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat.

Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Ain Mäeots, Hendrik Toompere Juunior Juunior, Marika Vaarik jt.

Filmi režissöör on Hardi Volmer, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnik Kalju Kivi, monteerija Tambet Tasuja. Filmi produtsent on Anneli Ahven ning tootja Exitfilm.

Kodumaises kinolevis kogus film üle 25 000 vaataja.

Filmi dvd-d ja blu-ray’d saab osta Laseringist, Apollo Raamatupoest, Rahva Raamatust ja Prismast.

Head Uudised GoodNews