Avaleht Tunnustus ETTEVÕTLUSE SÕBER! Õiguskantsler Ülle Madise pälvis tunnustuse
ETTEVÕTLUSE SÕBER! Õiguskantsler Ülle Madise pälvis tunnustuse

ETTEVÕTLUSE SÕBER! Õiguskantsler Ülle Madise pälvis tunnustuse

Ülle_Madise2015. aasta Ettevõtluse Sõbra tiitlile esitati kuus väärikat kandidaati. EVEA annab juba 23. korda välja Ettevõtluse Sõbra auhinda ning 24ndaks tunnustuse vääriliseks osutus õiguskantsler Ülle Madise.

Ülle Madise vääris tunnustust, kuna on oma väljaütlemistes olnud terav ning südikaas. EVEA- poolse tunnustuse toob aga Õiguskantsleri 2015 aastane tegu, millega ta pöördus Riigikogu poole, et taastataks juhatuse liikmete sotsiaalsed garantiid. Ülle Madise on öelnud: „Juhatuse liikmel peab olema õigus töötuskindlustushüvitisele.“

Konkursile esitati veel ka teisi kandidaate, kes on andnud samuti oma panuse ettevõtluskeskkonna parandamisse, olgu siinkohal nad veelkord ära nimetatud:

Urve Palo

Olles ettevõtlusminister ajavahemikus 2014  9. aprillist kuni 14. septembrini 2015 võttis Urve Palo kuulda ettevõtjate häält ning kuulutas 08 oktoobri ettevõtjate päevaks.

Marek Helm

2015 aasta esimeses kvartalis esitas Marek Helm Maksu- ja Tolliameti peadirektori kohalt lahkumisavalduse, kuna Rahandusministeerium oli ellu kutsunud autode sisendkäibekasu maha arvamise piiramise ning seda ei arutatud läbi ettevõtjatega. Marek Helm põhjendas oma tagasiastumist järgmiselt:

“Eelmiseks neljapäevaks ma olin jõudnud sellesse punkti, kus ma tundsin, et usaldusväärsus, mida Maksu- ja Tolliamet peab oma tegevuses oluliseks, ja koostöö ettevõtjatega on murenemas,” rääkis Helm “Aktuaalsele kaamerale”.

Samuti on Marek Helmi MTA peadirektoriks olemasi ajal maksuhaldur muutunud avatuks ning ettevõtjatega peetakse konstruktiivseid dialoogi.

Urmas Reinsalu

Justiitsministrina on Urmas Reinsalu teinud paljutki sellist, mis paneb ettevõtjate silmad lootusrikkalt särama. Olgu siinkohal ära mainitud juhatuse liikmete sotsiaalsete garantiide taastamise võimaluse ning lisaks konkurentsivõimelisema ettevõtluskeskkonna töögrupi kokkukutsumine.

Sven Sester

Rahandusminister Sven Sester on nii praeguses ametis, kui ka varasemast ajast, mil ta oli Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, väga avatud ning konstruktiivne ettevõtjatega suhtleja.

Einar Vallbaum

Aastal 2009 asus Einar Vallbaum Lääne-Virumaa maavanema ametikohale, juhtis maakonda kuni 2014 aastani. Maavanema aastatesse jäävad mitmed suurepärased ettevõtlusvaldkonna algatused nagu  näiteks ettevõtjate tegevuse tunnustamiseks   teenete  märgi „Hea ettevõtja“ 10, 15 ja 20 statuudi sisseseadmine ja märkide väljaandmine iga-aastasel ettevõtluspäeval. Samuti algatas Vallbaum „Hea töötaja“ tunnustamise ja  rinnamärgi väljaandmise. Ettevõtjate märkamine ja tunnustamine on olnud alati Vallbaumi südameasi.

Õiguskantsler Ülle Madisele antakse Ettevõtluse Sõber 2015 tiitel üle EVEA täna õhtusel auhinnagalal Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn konverentsikeskuses.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga