1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. EÜL tunnustab 2013. aasta tegusid
EÜL tunnustab 2013. aasta tegusid

EÜL tunnustab 2013. aasta tegusid

EÜL tunnustab 2013. aasta tegusidIgal aastal kuulutab Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) välja aasta tudengisõbra, aasta ettevõtte, aasta partneri, aasta tudengielu toetaja, tudengielu aastasündmuse ning kõrghariduspoliitika aastasündmuse.

EÜLi juhatuse aseesimees Silver Ool nentis, et 2013. aasta on olnud sündmusterohke, mistõttu tunnustuse omistamine pole lihtne.

„Kõrgharidusreformiga seonduv on juba kolmandat aastat tunnistatud tähtsaimaks sündmuseks kõrghariduspoliitikas, mis peegeldab tudengite kõrgeid ootuseid antud reformipaketi suhtes,“ rääkis Ool.

„Kui eelmine aasta jäi tudengisõbra tiitel jagamata, siis sel aastal on hea meel tunnustada Tallinna Tehnikaülikooli panuse eest õppekeskkonna arendamisse ning väga hea meel on EstCube’i üle, millega viidi eesti üliõpilaste võimekus ja innovaatilisus orbiidile nii Eestis kui mujal maailmas,“ lisas Ool.

Aasta tudengisõbra tiitel läks seekord Tallinna Tehnikaülikoolile, kes pälvis selle üliõpilassõbraliku õppekeskkonna loomise ja arendamise eest.

Aasta ettevõtte tunnustus omistati aga Swedbankile, kes sel õppeaastal koostöös Eesti Üliõpilaskondade Liiduga, tõi turule ISIC MasterCard tudengikaardi.

Tudengielu aastatoetajaks valiti aga korp! Rotalia, kelle igaaastased stipendiumid (kuni 50 tk), suuruses kuni 2000 eurot on märkimisväärseks toeks paljudele üliõpilastele.

Aasta sündmuseks tudengielus hinnati aga ESTCube tudengisatelliidi projekti, mis mitme kõrgkooli koostöö tulemusena ka Eesti esimese satelliidi kosmosesse saatis.

Aasta partneriks kuulutati Saku Õlletehas, mis on juba pikka aega üliõpilasliikumisele toeks olnud ning eesrindlikult ka tudengisündmusi sponsoreerinud.

Aasta sündmuseks kõrghariduspoliitikas nimetati ühehäälselt tasuta kõrgharidus, mille rakendumisena täitus ka Eesti Üliõpilaskondade Liidu üks pikaajalisi eesmärke.

Samas nentis EÜLi juhatuse esimees Sigrid Västra, et kuigi palju tööd on tehtud, ootab teist sama palju veel ees.

„Tasuta kõrgharidus on suur samm edasi, kuid tööd tuleb teha reformi tervikliku rakendumise nimel, tagamaks õiglane ligipääs tasuta kõrgharidusele. Tähelepanu tuleb pöörata toetuste ja stipendiumite süsteemile, analüüsida reformi mõjusid ning rõhutada kõrghariduse kvaliteeti. Sellegipoolest on tasuta kõrgharidus märk sellest, et EÜL on koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga edukalt töötanud enda pikaajaliste eesmärkide nimel,“ lisas Västra.

Tunnustusi omistab EÜLi tunnustamise komisjon, kellele esitavad kandidaate üliõpilaskonnad, Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatus, töötajad ning vilistlaskogu.