1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. EVEA tegi teatavaks Eesti Ettevõtlik Vaim 2015 auhinnakategooriate võitjad
EVEA tegi teatavaks Eesti Ettevõtlik Vaim 2015 auhinnakategooriate võitjad

EVEA tegi teatavaks Eesti Ettevõtlik Vaim 2015 auhinnakategooriate võitjad

Foto: Ardo Holts
Foto: Ardo Holts

Eesti Ettevõtlik Vaim 2015  konkursil osalenud ettevõtjad ning organisatsioonid said neljapäeval EVEA poolt tunnustatud.

EVEA ettevõtlusgalal auhinnati ning tunnustati neid tublisid väike- ning keskmise suurusega ettevõtjaid, kes oma tegemistes olid tubliks eeskujuks teistele ettevõtjatele.

Kõikidesse kategooriatesse oli esitatud palju väärikaid kandidaate ning seetõttu nimetame siinkohal nad kõik ära.

Ø  Kategooriasse „Koostöö vedur 2015“ esitati järgmised kandidaadid:

MTÜ Kohalik Toit: on Virumaa ettevõtjaid ühendav organisatsioon, mis tegeleb kohaliku toidu propageerimisega.

Paldiski Ettevõtjate Liit: Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevuste hulka kuulub piirkonna propageerimine ning täiendavate arenguvõimaluste otsimine.

MTÜ Saarte Koostöökogu: Saarte Koostöökogu on eestvedajaks sellel sügisel juba seitsmendat korda SaareMaaPäevade raames toimuva Turupäeva läbiviimisel.

KOOSTÖÖ VEDUR 2015 on MTÜ Kohalik Toit

Ø  Kategooriasse „Põlvkondade jõud 2015“ esitati järgmised kandidaadid:

Pentamet on isa ja poja firma mis on metalltoodete ekspordil väga edukas,

Kadarbiku Köögivili on Harjumaa tubli ja edukas ettevõte, mis on loonud hulganisti töökohti ja on oma tegevuses uuenduslik ja tuntud nii Eestis kui lähiriikides.

Eesti Valgus  Tegevuseks on küünalde valmistamine ning Võhma Valguse Vabriku kunstnikud loovad meeldejääva kingituse igat kliendi soovi arvestades. Nemad toimetavad egiidi all: „Iga klient on meie jaoks oluline ning koostöös leiame alati lahenduse

PÕLVKONDADE JÕUD 2015 on Kadarbiku Köögivili OÜ

Ø  AASTA NAISETTEVÕTJA tiitlile esitati kolm tublit kandidaati, kes kõik on kõvasti vaeva näinud, et oma ettevõte edukalt käima saada.

Liisi Kuivjõgi – A-Orbu OÜst, kuid tegelikult on selle ettevõtte taga koguni kolm naist: lisaks Liisi Kuivjõgile toimetab ettevõttes veel Anu Aljasmäe ja Maret Künnap. Võib öelda, et pooleldi on tegemist ka pereettevõttega, sest Liisi pere emast lasteni on ettevõtte tööga hõivatud.

Janika Saar – on aktiivselt tegev MTÜs Lahemaa Rakenduslik Loovuskool;

Maria Kaljuste – osanik ettevõtetes Maasilinna OÜ ja Maravo AS. Enda ettevõtmise kohta märgib Maria Kaljuste järgmist: “Esialgu valmis toodang kogukonna köögis ja suurimad kogused olid 30 l siirup ning  äädikas  ja 200 l mahla. Siis võitsin kohalikul, Saaremaa hoidiste konkursil. Mahutid on nüüd 6300l suured – tehase avamine on plaanitud  lähinädalatesse.”

PARIM NAISETTEVÕTJA 2015 on Maria Kaljuste

Ø  Kategooriasse Maa Sool 2015 – parim maaettevõte esitati järgmised kandidaadid:

Combimill on Viljandimaa ettevõte, mille põhitegevuseks on  Eesti kohalikust männipalgist servatud  laudade ning prusside valmistamine. Combill on kindlasti majanduslikult edukas ettevõte ning ta on oma piirkonnas oluline tööandja.

Eesti Valgus OÜ +Gift Line OÜ,  Tegevuseks on küünalde valmistamine ning Võhma Valguse Vabriku kunstnikud loovad meeldejääva kingituse igat kliendi soovi arvestades.

Paldiski Tsingipada AS:  Hoiab lippu kõrgel, et Paldiski oleks ka metallitööstuse linn. Nende tehas on Põhja- ja Ida-Euroopa kõige rohelisema (loodussõbralikuma) tehnoloogiaga kuumtsinkimise teha ning seeläbi aitame vähendada “jalajälge”

Parim maaettevõte: MAA SOOL 2015 on Paldiski Tsingipada AS

Ø  Alustava ettevõtte kategooriasse „Parim Start 2015“ esitati järgmised kandidaadid:

Lingvist Technologies, Ettevõte on arendanud keeleõppetarkvara „Lingvist“, mis võimaldab keeli õppida kiiresti ja efektiivselt. Programm on saadaval internetis ning seda on võimalik rakenduse kujul oma telefoni laadida. Lingvistiga on tänaseks võimalik õppida inglise või prantsuse keelt 6 erineva keele baasilt ning lähiajal on lisandumas veel mitmeid keeli. Ettevõttes töötab 18 töötajat ning nad omavad üle ilma 200 000 kasutajat

Muhu Pagarid – Muhu leib seemnetega on saavutanud paari aastaga märkimisväärse turuosa. Toote päritolu on “eksootiline”, abiks leivale keskendunud pagaritöökodade puudus. Edasine kasv läbi seotud ettevõtte Muhu Leib OÜ, mis asutab pagaritöökodasid mandril.

Thermoarena OÜ, ettevõte tegeleb puidu termotöötlemise ning sellest erinevate toodete tootmisega. Termopuit on ökoloogiliselt puhas viis pikendamaks puidu eluiga ja vähendamaks õhuniiskuse muutustest tingitud puidu paisumisest ja kahanemisest tulenevaid probleeme.

PARIM START 2015  on Muhu Pagarid OÜ

VAATA GALERIID!
Fotod: Ardo Holts

VAATA VIDEOT!

Head Uudised GoodNews