1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Filmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest
Filmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest

Filmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest

Filmi_Mandariinid_vaatas nädalavahetusel 5371 inimest1. novembril kinodesse jõudnud Eesti-Gruusia koostööfilmi “Mandariinid” vaatas nädalavahetusel 5371 inimest üle Eesti. Film linastus Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Haapsalus, Elvas, Valgas, Tapal, Viljandis, Märjamaal. Sel nädalal linastub “Mandariinid” 62. Mannheim-Heidelbergi rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis.

Varasemalt on “Mandariinid” esilinastunud Gruusias, kus filmi on saatnud suur publikumenu. Samuti osales film Varssavi rahvusvahelisel filmifestivalil (ühel neljateistkümnest A-kategooria filmifestivalist maailmas), kus film pälvis lisaks parima režissööri preemiale ka publiku preemia. Film on valitud ka maineka Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali (PSIFF) ametlikku programmi.

Mängufilmi “Mandariinid” tegevus toimub 1992. aastal Abhaasias. Abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud, sõja lähenedes on eestlased oma ajaloolisele kodumaale tagasi pöördunud.

Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber, mandariini-istanduse omanik Markus (Elmo Nüganen). Ka Markus kavatseb Eestisse sõita, aga alles pärast seda, kui mandariinisaak on korjatud.

Head Uudised GoodNews