1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. FOTOD I Ugala tähistas sünnipäeva ja jagas kolleegipreemiaid
FOTOD I Ugala tähistas sünnipäeva ja jagas kolleegipreemiaid

FOTOD I Ugala tähistas sünnipäeva ja jagas kolleegipreemiaid

Reedel tähistas Ugala teater oma 103. sünnipäeva. Traditsiooniliselt algas päev ühise külastusega Viljandi Vanale kalmistule ja Metsakalmistule, et mälestada lahkunud kolleege ning teatri asutajaid. Päev jätkus teatrimajas, kus koguneti suurel laval, et tähistada sünnipäeva juba hoogsamalt tantsu, traditsioonilise viktoriini ja etteastetega. Õhtu kulminatsiooniks oli pidulik hetk, mil teatrijuht Garmen Tabor ja loominguline juht Tanel Jonas kuulutasid välja kolleegipreemiad möödunud aasta tööde ja tegemiste eest.

Silmapaistvate meesrollide eest pälvisid preemiad Jass Kalev Mäe d’Artagnani osatäitmise eest lavastuses „Kolm musketäri” ja Oskar Punga Ray rolli eest lavastuses „Tule õige koju”.

Jass Kalev Mäe. Foto: Kalev Lilleorg

Silmapaistvate naisrollide eest tunnustasid kolleegid Garmen Taborit Ruth Wolffi osatäitmise eest lavastustes „Arst” ning võrdselt hääli kogusid Lauli Koppelmaa ja Jaana Kena Aoife ja Martina rollide eest lavastuses „Tule õige koju”.

Garmen Tabor. Foto: Kalev Lilleorg

2021. aasta parimaks uuslavastuseks hääletasid kolleegid Tanel Jonase lavastatud „Kolm musketäri”.

Parima kujunduse eest sai auhinna teatrikunstnik Kristjan Suits samuti lavastuse „Kolm musketäri” lavakujunduse ja kostüümide eest.

Südamega tehtud töö vääriliseks hääletasid kolleegid postuumselt aasta lõpus lahkunud Ugala pikaaegse näitleja ja kostümeerija Anu Vabamäe. Parimaks maja töötajaks valiti teatrikohviku juhataja Anneli Kink ning parimaks lavastusalatöötajaks inspitsient Aili Nohrin.

Aili Nohrin. Foto: Kalev Lilleorg

Säravaks teoks valiti Luule Komissarovi 80. sünnipäeva auks peetud üllatuspidu koos jalgapllimatšiga, mille eest anti auhind idee autorile ja peakorraldajale näitleja Tanel Ingile.

Ugala teatri juhatuse eripreemia sai edukate partner- ja koostöösuhete loomise ning teatris olulise tervikvaate hoidmise eest turundus- ja avalike suhete juht Kätlin Sumberg.

Ühtlasi premeeriti 2022. aastal enim etendusi andnud nais- ja meesnäitlejat, kelleks olid teist aastat järjest Marika Palm (106 etendust) ja Andres Tabun (107 etendust).

Marika Palm. Foto: Kalev Lilleorg

Kolleegipreemiatele panid auhinnad välja Ugala teatri head koostööpartnerid restoranid Fellin ja KoduKohvik ning Prike.

VAATA GALERIID!
Fotod: Kalev Lilleorg

Head Uudised GoodNews