1. Avaleht
  2. Kunst
  3. Fotograafia
  4. GALERII I Fotonäitus Ülemiste keskuses paljastab emaduse varjatud tahud
GALERII I Fotonäitus Ülemiste keskuses paljastab emaduse varjatud tahud

GALERII I Fotonäitus Ülemiste keskuses paljastab emaduse varjatud tahud

Emadepäeva eel avati Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avameelne fotonäitus “Emaduse mitu nägu”, mis toob esile Eesti emade ehedad ja ilustamata näod ning annab nii mõnegi üllatava fakti emaks olemise kohta.

Näituse eesmärk on tuua avalikkuse ette emade rollid koos nende päris tunnetega, kõrvutades neid piltilusate ühiskonna väärarusaamadega. „Sotsiaalmeedia ajastul on aina raskem eristada, mis on päris ja mis mitte, kuna näitame vaid seda, mida ise jagada soovime. Samas on pildikeel võimas vahend, millega anda edasi ka oma ilustamata argipäev ja normaliseerida vaev, mis kõige selle ilusaga kaasas käib,” sõnas Ülemiste keskuse vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuhtTiia Nõmm.

Fotodel on esindatud kaks äärmust ühel pool naeratav ema, millisena avalikkus on arvanud ja harjunud naisi emarollides nägema, ning teisel pool päris naine, koos oma tõeliste tunnetega igapäevastes olukordades. Emasid on kujutatud erinevates rollides nagu koristajad, õpetajad, autojuhid, kokad jne.

Emadus palju rohkem kui lihtsalt laste kasvatamine

Näituse korraldaja, MTÜ Parenthood eestvedaja Adele Rüüteli sõnul on emadus palju rohkem kui lihtsalt laste kasvatamine. Emad on tugevad ja mitmekülgsed inimesed, kes täidavad iga päev mitmeid rolle ja kohustusi. Näitus annab võimaluse vaadata emadust läbi erinevate prismade ja näidata, et emadusel on palju erinevaid nägusid. Soovime, et ühiskond näeks emade väärtust, hindaks meid ja kaitseks meid kõikvõimalikel viisidel, ka seadustega, lisas ta.

  • Fotonäitus “Emaduse mitu nägu” on Ülemiste keskuse aatriumis avatud 11.-31. mai 2023 ning on kõikidele huvilistele tasuta. Näitus on loodud koostööpartnerite abil ja räägib loo emadusest ja selle paljudest rollidest, koos maailma ja Eesti emade rahuolu uuringu ja statistika tulemustega.

GALERII: RIINA VAIKMAA

Head Uudised GoodNews