1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Kultuuripeegel
  4. GALERII I Laupäeval anti avapauk Pärnu Loovlinnaku hooviala suvehooajale
GALERII I Laupäeval anti avapauk Pärnu Loovlinnaku hooviala suvehooajale

GALERII I Laupäeval anti avapauk Pärnu Loovlinnaku hooviala suvehooajale

Laupäeval toimus Pärnu Loovlinnakus Soome kunstniku ja multiintellektuaali Juho Pöysti alias Pösilö 3D-näituse „EUHOPE“ ja Loovlinnaku suvehooaja avamine. Toimus ka lauatenniseturniir ja külastajad said tutvuda väliruumi kunstiteostega, autoriteks Al Paldrok, Eero Ijavoinen, Silja Truus, Steve Vanoni, Taje Paldrok, Edward Von Lõngus, Paulis Liepa, Carlos Barbenera DelaRocha jt.

Foto: Taje Paldrok

„EUHOPE“ näitus koosneb stereoskoopilistest fotodest, mis on tehtud endises Lapinlahti vaimuhaiglas Helsingis. Lisaks videod ja maalid taaskasutatud trükiplaatidel. Anaglüüf 3D fotod on trükitud kahes toonis – punases ja tsüaanis. Kahe tooniga prindid muutuvad 3D prille kandes kolmedimensiooniliseks.

  • Juho Poesiloe Pöysti (sündinud Soomes Raumas 1974. aastal) omab pikka karjääri muusikas, luules ja visuaalsetes kunstides. Viimased 10 aastat on ta peamiselt tegutsenud 3D kinobox ehk pimekambri kunstiteoste kujundamise ja loomisega (3D kinobox maja, jalgratas ja paat) kunstigrupi Kinobox Obscuraga. Ta esineb vahel ka laulja ja luuletajana performance grupis nimega The Execution of Music. Tal on taust arhitektuuris, selja taga pikk karjäär graafilise disainerina ja ta on olnud üle aastakümne VJ legendaarsele Soome alternatiivbändile Cleaning Women.

GALERII: TAJE PALDROK

Head Uudised GoodNews