1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Kultuuripeegel
  4. FOTOD I Valmiermuiža saatkonnas Telliskivis avati Al Paldroki näitus „World Without End“
FOTOD I Valmiermuiža saatkonnas Telliskivis avati Al Paldroki näitus „World Without End“

FOTOD I Valmiermuiža saatkonnas Telliskivis avati Al Paldroki näitus „World Without End“

Reedel avati kaheks kuuks Valmiermuiža Saatkonnas Telliskivis kunstnik Al Paldroki näitus „World Without End.“

Lindpriist poeet Ron Whitehead ütleb, et Al Paldrok alias Anonymous Boh on loonud peatumatute ülemaailmsete tuuride, performance’ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos.

„Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe’i globaalsetes performance’ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt kaleidoskoopilisel maastikul,“ lisab ta.

Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles.

Raivo Kelomees on öelnud, et Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos. Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance’id juhuslikes keskkondades ja interjöörides.

Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos.

Vastne Kultuurkapitali luuleauhinna laureaat poeet Jürgen Rooste ja rockmuusik ning elukunstnik Arvi Tapver

„Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance’id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis,” ütleb ta.

Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule.

GALERII: ALEKSANDER EERI LAUPMAA,
JANIS RIZHOVS, AL PALDROK

Head Uudised GoodNews