1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. GALERII! Viimsi teater pühendab muusikali Eestimaa kultuuritöötajatele
GALERII! Viimsi teater pühendab muusikali Eestimaa kultuuritöötajatele

GALERII! Viimsi teater pühendab muusikali Eestimaa kultuuritöötajatele

Foto: Valmo Vider
Foto: Valmo Vider

Septembris etendub Viimsi huvikeskuse saalis kuuel korral muusikal “Aken vastu päikest”, milles põimub nõukaaegne, pisut koomiline nostalgia inimsaatuse keerdkäikudega. Lavastus põhineb Ardi Liivese samanimelisel romaanil, mille on dramatiseerinud Auri Jürna. Originaalmuusika on loonud Kalle Erm. Muusikali toob lavale Viimsi Harrastusteater.

“Aken vastu päikest” jutustab loo noorest kultuuritöötajast, kes pärast kooli lõpetamist suunatakse tööle Valivere kultuurimaja direktoriks. Külas, kus kultuurielu on soiku jäänud ja inimesed midagi teha ei taha, pole noorel kultuurijuhil just kerge. Siiski leidub ka neid, kes ulatavad linnast tulnud tütarlapsele abikäe. Laval saab näha tõelist töölaupäevakut, uhket tantsuõhtut ning külakapelli ja naisansambli etteasteid. Nagu ühestki muusikalist, ei puudu ka sellest loost armastus. Kultuuridirektori ja küla “esimese poisi” armuõnn jääb aga üürikeseks, kuna vahele astub saatus.

“Loojatest – muusikutest, kunstnikest ja teistest artistidest on lugusid kirjutatud ja lavale toodud palju,” sõnas projekti- ja muusikajuht Kalle Erm, kes on ka lavastuse helilooja. “Neist, kes jäävad kulisside taha, kelle hästi tehtud töö jääb märkamatuks, räägitakse palju vähem. Seetõttu otsustasimegi pühendada lavaloo kõikidele Eestimaa kultuuritöötajatele.”

Muusikali lavastaja Krista Arbeti sõnul pakub lavastus äratundmisrõõmu kõigile, kes mäletavad 80ndaid.

“Oleme püüdnud lavale tuua nõukogudeaegse absurdi ja grotesksuse
ning näitame, et inimene on inimene sõltumata ajast või riigikorrast,” sõnas Arbet.

Muusikali “Aken vastu päikest” mängitakse Viimsi Huvikeskuse saalis
6., 10., 14., 16., 21. ja 23. septembril. Piletid on müügil Piletilevis.

VAATA GALERIID!
Eile toimus muusikali “Aken vastu päikest” kostüümides läbimäng
Fotod: Valmo Vider

Head Uudised GoodNews