1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Hussar võttis Riigikogu nimel vastu Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi kõrgeima tunnustuse
Hussar võttis Riigikogu nimel vastu Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi kõrgeima tunnustuse

Hussar võttis Riigikogu nimel vastu Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi kõrgeima tunnustuse

Riigikogu esimees Lauri Hussar võttis eile Riigikogu nimel vastu Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi kõrgeima tunnustuse – Püha Vladimiri medali.

Välismaal elavaid ukrainlasi ühendav Ülemaailmne Ukrainlaste Kongress otsustas annetada Riigikogule Püha Vladimiri medali panuse eest Ukraina toetamisse, samuti selle eest, et Riigikogu tunnistas esimesena maailmas holodomori Ukraina rahva genotsiidiks. Eesti kuulutas 1932.–1933. aasta suure näljahäda Ukraina rahva genotsiidiks 1993. aastal.

Foto: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei

Medali andis täna Toompea lossi Valges saalis toimunud vastuvõtul üle Eesti Ukrainlaste Kongressi esinaine Vira Konõk, kelle sõnul antakse Püha Vladimiri medal üksikisikutele ja selle auhinna üleandmine ametlikule institutsioonile on üks väheseid juhtumeid Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi ajaloos. „See on tänuavaldus ülemaailmse ukrainlaste kogukonna poolt Ukraina pideva ja siira toetamise eest. See annab tunnistust sügavast lugupidamisest Eesti parlamendi julguse vastu, kes tunnistas esimesena maailmas holodomori kui Ukraina rahva genotsiidi,“ ütles ta.

See on tänuavaldus ülemaailmse ukrainlaste kogukonna poolt Ukraina pideva ja siira toetamise eest. See annab tunnistust sügavast lugupidamisest Eesti parlamendi julguse vastu, kes tunnistas esimesena maailmas holodomori kui Ukraina rahva genotsiidi.

Riigikogu esimees ütles medalit vastu võttes, et see on tunnustus mitte üksnes Riigikogule, vaid kõigile Eesti inimestele. „Me oleme toetanud kindlalt Ukrainat võitluses agressioonisõda pidava Venemaaga ning jätkame Ukraina toetamist kuni sõja võiduka lõpuni,“ kinnitas Hussar ning lisas, et samuti jätkab Eesti Ukraina toetamist teel Euroopa Liitu ja NATOsse.

Me oleme toetanud kindlalt Ukrainat võitluses agressioonisõda pidava Venemaaga ning jätkame Ukraina toetamist kuni sõja võiduka lõpuni.

Eestist said Ülemaailmse Ukrainlaste Kongressi autasu ka Kohtla-Järvel asuva Ukraina muuseumi ja kultuuriseltsi Dva Koljorõ asutaja ja juht Tatjana Ivuškina ning Ukraina Kultuurikeskuse direktor Bogdan Ljutjuk.

Head Uudised GoodNews