1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Ilmar Raagi uus film “Ma ei tule tagasi” võitis USA’s Tribeca festivalil
Ilmar Raagi uus film “Ma ei tule tagasi” võitis USA’s Tribeca festivalil

Ilmar Raagi uus film “Ma ei tule tagasi” võitis USA’s Tribeca festivalil

I-Wont-Come-Back-1Ilmar Raagi vastvalminud mängufilmi “Ma ei tule tagasi” maailma esilinastus toimus 18. aprillil Tribeca filmifestivalil, mis on Sundance’i filmifestivali kõrval olulisim festival USA’s. Film sai Nora Ephroni žürii eripreemia. Nora Ephron oli legendaarne USA stsenarist ja režissöör. Ta on selliste tuntud filmide nagu “You’ve got mail”, “When Harry Met Sally... “ja “Sleepless in Seattle” stsenarist, nendest kaks viimast on nomineeritud ka parima stsenaariumi Oscarile. Peale Nora Ephroni varajast lahkumist antakse temanimelist auhinda Tribeca festivalil välja teist korda.

I-Wont-Come-Back-Shoot-13“Ma ei tule tagasi” on film noorest õppejõust Anjast ja 13-aastasest lastekodust põgenenud Kristiinast. Nende teed ristuvad, ja peagi alustab pealtnäha kokkusobimatu paar ohtlikku teekonda põidlaküüdiga läbi Venemaa avaruste, et leida üles Kristiina Kasahstanis elav vanaema. See on lugu ellujäämisest, südantsoojendavast sõprusest ja perekonna tähendusest.

“Ma ei tule tagasi” on Eesti-Vene-Valgevene-Kasahhi-Soome koostööfilm, mille võtted toimusid Venemaal, Valgevenes ja Kasahstanis. Filmi peatootja on CTB Film, eestipoolne tootja on Amrion, Soomest Helsinki-filmi OY. Teised kaastootjad on Kazakhfilm ja Belarusfilm. CTB Film on Venemaa suurim iseseisev filmitootmisfirma, mille juht Sergei Seljanov on töötanud selliste autoritega nagu Pavel Lungin, Aleksei Balabanov, Aleksander Rogožkin, Igor Vološin ja Sergei Bodrov ning on tootnud sellised filmid nagu “Kukulind”, “Cargo 200”, “Morfiin”, “Vend” ja “Vend 2”, lisaks Oscarile kandideerinud „Mongol”, Bakur Bakuradze Cannes’i filmifestivalil esilinastunud filmid „Jahimees” ja “Šultes” ning samuti komöödiafilmid “Vene jahi eripära”, “Vene kalapüügi eripära” ja nendele järgnenud osad. Alates CTB asutamisest 1992. aastal on nad tootnud 70 mängufilmi.

I-Wont-Come-Back-Shoot-1„Ma ei tule tagasi” käsikirja kirjutas Jaroslava Pulinovitš, ka Eestis tuntud noor dramaturg, kelle näidendeid on lavastatud nii Venemaal, Inglismaal, USAs, Poolas, Ukrainas kui mujal. Filmi peosades on Polina Puškaruk ja Viktoria Lobatševa. Operaator Tuomo Hutri on tuntud tegija kodumaal Soomes, meil linastunud filmidest on tema üles võetud näiteks “Mehe töö”, “Kirjad isa Jakobile” ja “Vuosaari”. Filmi helilooja on Soome üks edukamaid filmimuusika tegijaid Panu Aaltio, kes võitis 2012. aastal ülemaailmse filmimuusika kriitikute ühingu IFMCA auhinnna parima dokumentaalfilmimuusika eest filmis “Metsa lugu”.

Filmi eelarve on 1,5 miljonit eurot. Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Sihtasutus, Kultuurkapital, Vene Föderatsiooni Filmifond, Soome Filmi Sihtasutus ja Euroopa Nõukogu kaastootmisfond Eurimages.

“Ma ei tule tagasi” jõuab eesti kinodesse 18. septembril.

Filmi treiler

[iframe src=”//player.vimeo.com/video/92018829″ width=”500″ height=”281″]

Head Uudised GoodNews