1. Avaleht
 2. Kultuur
 3. Jazzkaar algab tasuta kontsertide päevaga Telliskivi loomelinnakus
Jazzkaar algab tasuta kontsertide päevaga Telliskivi loomelinnakus

Jazzkaar algab tasuta kontsertide päevaga Telliskivi loomelinnakus

34. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar täidab festivali avapäeval, 23. aprillil Telliskivi Loomelinnaku erinevad paigad muusikaga. Tasuta kontsertide päeval esinevad teise seas Minimal Wind, Sofia Rubina-Hunter oma bändiga, Jüri Pootsmann ning lastele teeb muusikaproduktsiooni töötuba Sander Mölder.

Telliskivi väligaleriis, Põhja Konna rõdul, Vabal Laval, Fotografiska Tallinnas ja Velvetis esinevad suurepärased artistid jazzijoonlaua eri otstest. “Jazzkaare avapäeval esinevad väga kihvtid artistid! Uued kooslused, muudetud koosseisud, uued seaded, värske looming – tasuta kontsertide päeval ei kuule ega näe harjumuspärast. Ainult üks klassikaline soov: ootame päikeselist päeva!” loodab tasuta kontsertide päeva projektijuht Birgit Krullo.

Tasuta kontsertide päev algab Vabal Laval Jazzkaare ja MyFitnessi traditsioonilise hommikujoogaga. Joogainstruktor Kadi Reintami hommikusi sirutusharjutusi võimendavad micaxsan & slow.burn aka klubi HALL resident DJ Micaela Saraceno ja kitarrist Jaan Jaago. Pühapäev jätkub pehmelt popi, indie ja r’n’b vahel ja kohal lendleva Minimal Wind Quartetiga Põhja Konna rõdul, seejärel esineb Fotografiska Tallinnas lauljanna Tiina Adamson oma kvintetiga.

Prantsuse Instituudi kutsel on Tallinnas sarmikas Prantsuse fotograaf André Perlstein, kelle portreenäitus maailma jazzilegendidest avatakse Telliskivi Loomelinnaku Väligaleriis. Nina Simone’i, Miles Davise, Ella Fitzgeraldi jpt fotode keskel meenutab oma tänavamuusiku aegu trompetist Jason Hunteri veetav West Coast Quartet, kes esitavad jazziklassikat 1950. aastate suurkujude stiilis. Jazzi ajaloost fotodel räägib helilooja ja muusik Peedu Kass ning seejärel saab kuulda vestlust fotograafiga Velvetis.

Samal ajal on lapsed oodatud Tallinna laste jazzifestivali Kräsh töötuppa Vivitas, kus helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder teeb sissejuhatuse muusikaproduktsiooni maailma. Seejärel jätkub päev esmakordselt Jazzkaarel esineva Jüri Pootsmanni kontserdiga Fotografiska Tallinnas ning tagasi Velvetisse ootame publikut kell 15, kui kuulajatele pakub rõõmu ja mõtteainet vokaalkvintett Viljandi Vox, kes esitavad oma loodud ja seatud laule nii jazzist kui ka popmuusikast. Tasuta kontsertide päeva viimane kontsert Fotografiska Tallinnas toob lavale särav jazzi ja souli-lauljatari Sofia Rubina-Hunteri koos bändiga, kes esitavad loomingut nii oma varasematelt kui ka uuelt, sügisel ilmuvalt albumilt. Kogu päeva jooksul on Jazzkaare infotelgis avatud ka plaaditurg ning kõik sündmused on külastajatele tasuta sissepääsuga. Pärast tasuta kontsertide päeva lõppu saab kell 18 avapaugu festivali Jazzkaar 2023 avakontsert „Kitarriookean”, kus kitarri mitmekihilist tundemaailma ja lõputuid võimalusi eksponeerivad meie jazz-, rock– ja nüüdismuusika heliloojad-interpreedid Andre Maaker, Laur Joamets ja Peeter Vähi.

 • Tasuta kontsertide päevaprogramm:10.00 Kadi Reintami hommikujooga feat. micaxsan & slow.burn, Vaba Lava
  11.00—16.00 Plaaditurg, Jazzkaare infokeskus
  11.00 Minimal Wind, Põhja Konn rõdu
  12.00 Tiina Adamson Quintet, Fotografiska Tallinn
  12.45 Jason Hunter West Coast Quartet, Telliskivi Loomelinnaku väligalerii
  13.00 André Perlsteini fotonäituse “Jazzilegendid” avamine, Telliskivi Loomelinnaku väligalerii
  13.30 Artist Talk: André Perlstein & Elo Aun, Velvet
  13.00 Kräsh töötuba lastele: Sander Mölder, Vivita
  14.00 Jüri Pootsmann Trio, Fotografiska Tallinn
  15.00 Viljandi Vox, Velvet
  16.00 Sofia Rubina Band, Fotografiska Tallinn

34. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 23.–30. aprillini 2023 Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Otepääl ja Kuressaares. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel.

Jazzkaare tegemistel saab hoida silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

 • Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel, Tallink ja Aktaprint. Michelle David & The True-tones kontserti esitleb Seesam kindlustus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, MyFitness, Kodupaber, Eesti Autorite Ühing, Piletikeskus ja ERR. Koostööpartner on Eesti Jazzliit. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, UNESCO muusikalinn Tallinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
Head Uudised GoodNews