1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. JUBA ÜLE 50 000 VAATAJA! “Must alpinist” on kogunud kinodes juba üle 50 000 vaataja
JUBA ÜLE 50 000 VAATAJA! “Must alpinist” on kogunud kinodes juba üle 50 000 vaataja

JUBA ÜLE 50 000 VAATAJA! “Must alpinist” on kogunud kinodes juba üle 50 000 vaataja

must alpinistUrmas Eero Liivi  mängufilm “Must alpinist” on 4. jaanuari seisuga kogunud kinodes 51 797 vaatajat. Filmi on veel viimased nädalad võimalik vaadata suurtelt kinoekraanidelt üle Eesti. Kes aga kuidagi kinno ei jõua, siis pakub lahendust ka Elioni videolaenutus, kus 1. jaanauri seisuga oli “Musta alpinisti” vaadatud 6926 korral.

“Must alpinist” on nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev müstiline noortedraama eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.  Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle.

Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev (Moskva) jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, heliooja Tiit Kikas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii, kaastootja Decima Rosa.

Filmi võtted toimusid Eestis, Burjaatias ja Põhja-Itaalias.

VAATA TREILERIT!

Head Uudised GoodNews