
Kaheksa valda rääkisid Otepääl koostöövõimalustest
Eile toimus Otepää Raekojas ümarlaud Otepää piirkonna naabervaldadega, kus arutati edaspidist koostööd.
Ümarlaual osalesid volikogude esimehed ja vallavanemad Valga maakonnast Otepäält, Sangastest, Pukast, Paluperast, Põlvamaalt Valgjärvelt ja Kanepist, Võrumaalt Urvastest ning Tartumaalt Rõngust.
Eelnevalt said kaheksa valla esindajad kokku selle aasta veebruarikuus, kus samuti räägiti koostööst ning lepiti kokku, et Otepää, Puka, Palupera, Sangaste valdade ühine häälekandja Otepää Teataja jõuab ka proovinumbri näol Urvaste, Rõngu, Kanepi, Valgjärve lugejateni. Otepää Teataja toimetaja Arvo Saal andiski ülevaate proovinumbri ilmumisest. Proovinumber ilmus selle aasta märtsikuus, tagasiside selle kohta oli positiivne. Sellest lähtuvalt leppisid valdade esindajad kokku, et 1.detsembriks 2014 esitatakse oma seisukoht, kas soovitakse osaleda Otepää Teataja proovinumbris, kus on juba kõigi kaheksa valla info. Proovinumber ilmub 2015. aasta jaanuarikuus.
Ümarlaual rääkisid oma valdkondadest SA Otepää Tervisekeskuse juhataja Andres Arike ja Lõuna-Eesti Hooldekeskuse tegevjuht Vambola Sipelgas, uusi tegevusi tutvustas Otepää Turismiinfokeskuse juhataja Ene Reedi. Ülevaate politseireformist andis Otepää piirkonnapolitseinik Jaanus Kokkonen. Elavat arutelu tekitas ettekanne Lääne-Tartumaa üldhariduse arengukavast, mille tegi Taivo Tali. Omavalitsusjuhid tõdesid, et lapsi jääb üha vähemaks, ning tulevikus on tõsine oht koolide kadumisele. Üksmeelselt lepiti kokku, et tehakse ühine pöördumine Võru, Valga, Põlva ja Tartu maavanematele, et leiaks toetust ühise haridusstrateegia väljatöötamine ühisele piirkonnale.
„Hea meel oli tõdeda, et naabrite vaheline piiriülene koostöö on hädavajalik, kõik kokkutulnud nentisid, et Otepää, kui tõmbekeskus peab siin näitama initsiatiivi,“ sõnas Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal. „Hea tahte koostöö algatamist ja käivitamist pidasid kõik hädavajalikuks, tulevikus tahame koostööd juba teha spetsialistide tasandil, seda just sotsiaal-tervishoiu ja haridusevaldkonnas. Eriti oluliseks kujunes arutelu koolivõrgustiku teemadel, kuna kõik seisavad silmitsi olukorraga, kus lapsi jääb ühe vähemaks, sellele tuleb leida üheskoos lahendus, olen nõus Palupera vallavanema Terje Korsi poolt väljaöelduga, et meil tuleb teha ühine haridusstrateegia.“
Koostöös lepiti kokku ka sotsiaal-tervishoiu valdkonnas, kus hakatakse koos otsima võimalusi ühiste projektide läbiviimises. Järgmine kord on kaheksa valla omavalitsusjuhil plaanis kokku saada järgmise aasta aprillis.