Home Tunnustus Kantsler tänas välisoperatsioonidel teeninud kaitseväelasi missioonimedalitega
Kantsler tänas välisoperatsioonidel teeninud kaitseväelasi missioonimedalitega

Kantsler tänas välisoperatsioonidel teeninud kaitseväelasi missioonimedalitega

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm andis kaitseministeeriumis üle missioonimedalid 105 kaitseväelasele, kes osalesid eelmisel aastal välisoperatsioonidel.

„Eesti on ülimalt uhke ja tänulik teie eeskujuliku teenistuse eest. Eesti ning NATO ja Euroopa Liidu liitlased, sealhulgas Prantsusmaa ja USA, hindavad väga kõrgelt teie pühendumust ja professionaalseid oskusi,“ lausus kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm, lisades, et me teeme koostööd oma liitlastega ning koos aitame riike, kellel on suured julgeolekumured.

„Nõnda me aitame ise ennast, sest see tegevus on suunatud meie ühise julgeoleku tugevdamisele,“ kinnitas Salm.

Kantsler Kusti Salm lisas, et liitlaste solidaarsus nõuab palju enamat kui poliitilisi avaldusi. „Praktiline sõjaline koostöö, mida ma nimetaksin relvavendluseks, on määrav ning teie roll selles koostöös on märkimis- ja kiiduväärne,“ tõdes Salm.

Kantsler tänas ka kaitseväelaste pereliikmeid toetamise ning koju ootamise eest.

Suurem osa medalisaajatest osalesid Malis operatsioonil Barkhane. Samuti tunnustati kaitseväelasi, kes osalesid Malis toimunud Euroopa Liidu treeningmissioonil EUTM ja ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA koosseisus.

Medalitega tänati Liibanonis ÜRO rahuvalvemissiooni UNIFIL, Iraagis ISIS-e-vastasel missioonil Inherent Resolve ning Vahemerel tegutseval Euroopa Liidu missioonil EUNAVFOR Med osalenud kaitseväelasi.

Mitmendat korda välisoperatsioonil teeninud 54 kaitseväelast said medali lindilõikesõlega, millel on märgitud osaletud operatsioonide arv.