1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Kino Kosmos on jälle kõigile avatud!
Kino Kosmos on jälle kõigile avatud!

Kino Kosmos on jälle kõigile avatud!

Foto: Jelena Vilt
Foto: Jelena Vilt

Täna kell 10 avati taas legendaarne kino Kosmos. Kell 10.30 algab esimene seanss IMAX saalis.

Avafilmina linastub Peter Jacksoni Kääbiku filmitriloogia kolmas osa „Kääbik: Viie väe lahing“. Tegemist saab olema filmi IMAX HFR 3D formaadi esmaesitlusega Põhja- ja Baltimaades, film üllatab vaatajat arvukate eriefektidega.

Kinopiletid

Pileteid saab osta kinokosmos.ee kodulehelt ja kino kassast. Kosmose kino kasutab piletisüsteemi Vista uusimat versiooni. Kino meeskond vabandab kõigi ees, kes pidid suurest huvist piletite vastu kogema piletisüsteemi kinnijooksmist – esimese 50 minutiga püüti osta ca 400 piletit ja see tekitas uues süsteemis ajutise tõrke. Eilseks sai viga tuvastatud ja Vista IT spetsialistide poolt ka parandatud.

Kinokosmos.ee lehel piletit ostes näevad ostjad makset tehes nimetust Paysera. Tegemist on rahvusvahelise maksesüsteemiga, mille kaudu Kosmose kino piletite arveldus toimub.

Pileti hind

Foto: Jelena Vilt
Foto: Jelena Vilt

Piletite hinnad Kosmos IMAX kinno on: 5.70 – 11.90 EUR sõltuvalt filmi linastuse päevast ja kellaajast. Lastele (kuni 12 a) on erifilmidele piletihinna maksumuse vahemik 3.30 – 5.20 EUR.

IMAX formaadi piletihinna määrab suuresti kõrgem kulutuste määr, mis tehakse IMAX filimide tootmiseks ja näitamiseks. Kulude alla kuuluvad muuhulgas ka IMAX näitamisega seotud kulud nagu vajadus kahe 4K digitaalprojektori järgi, et täita ülisuur ekraan särava, terava ja nüansirikka pildiga.

Kliendiprogramm ja boonus

Kliendiprogrammiga „Galaktika valvurid“ liitunuile hakkavad koheselt kehtima soodushinnad. Programmiga saab liituda kinokosmos.ee kodulehel, boonuskaart on klientidele tasuta. Liikmesoodustused on 5% tavapiletite hinnast ning igal ostult kogub kaardiomanik lisaks ka boonuspunkte 3% ostusummalt. Näiteks kui ostetakse 10 EUR eest, kogutakse seeläbi oma
kontole 30 boonuspunkti, mis on väärt kinos oste tehes 30 eurosenti.

Kino ruumiplaan

Kokku saab olema kinos Kosmos IMAX kolm saali. Suurimat, 325- kohalist saali, nimetatakse kasutatava tehnoloogia järgi IMAX. Lisaks IMAX saalile on kompleksis veel kaks väiksemat saali, kummaski 50 kohta. Nendes IMAX tehnoloogias filme ei näidata. Kosmose kino väikesed saalid said avaliku nimekonkursi tulemusena oma nimed filmilavastaja Stanley Kubricku ja ulmekirjaniku Stanislaw Lemi järgi. Kubricku saalis on võimalik nautida uusimat helitehnoloogiat läbi Dolby Atmos ruumilise heli nüansirikka helipildi. Kinno on planeeritud ka restoran Naboo ning laste mängutuba, mis avatakse mõne aja pärast.

Kodulehel www.kinokosmos.ee saab registreeruda ka kinouudiste saajaks. Registreerunutele saadetakse alati esimesena värsket infot filmide linastumiste kohta.

IMAX: lühend väljendist Image MAXimum.
IMAX-i kõige suurem saladus peitub ekraani suuruses. Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi. Pilt on suurem, kui inimese vaateväli ja pildi piir tegelikkusega hajub. IMAX-i helisüsteem on sedavõrd täiuslik, et kuuleks isegi seda kuidas kärbes toa teises nurgas lendab. Filmi vaatamine uues IMAX kinosaalis on elamus, mida tunnetad iga oma keharakuga.

Head Uudised GoodNews