1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Kino Sõprus toimub Bollywoodi filmide minifestival
Kino Sõprus toimub Bollywoodi filmide minifestival

Kino Sõprus toimub Bollywoodi filmide minifestival

bollywoodpreview19. maist toimub kinos Sõprus kolmepäevane Bollywoodi filmide minimaraton Bollywood Nights. Näitamisele tuleb 50ndatest pärit kinoklassik „Pyaasa“, Shakespeare’i Macbethi kaasaegne adaptsioon „Maqbool“ ning eelmise aasta Cannes’i filmifestivalil linastunud „Bombay Talkies“.

Kino Sõprus programmijuhi Tiina Savi sõnul otsustati kevadine Bollywoodi minifestival teha just selle kunagi Eestiski populaarse kireva kinokultuuri taastutvustamiseks. „Kino on Indias religioon ja Bollywood ning muusika lahutamatud. Ükski Bollywoodi film ei valmi ilma tantsu ja lauluta ja ka kõige mustemas tragöödias on paar dramaatilist tantsukava. Bollywoodi filmidest paiskub publikusse tohutu emotsioonide virrvarr, hämmastamapanevalt suur elurõõm ja nakatav energia – see on suurepärane kevadine vitamiinipomm!“ lisas Savi.

Minifestivali avafilmiks on India kino lüüriliseima režissööri Guru Dutti 1957. aastal valminud „Pyaasa“. Töötu poeedi kannatustest rääkiv film on üks India vaieldamatuid kinoklassikuid ning valitud Ajakirja „Time“ poolt ka 100 maailma kõigi aegade kõige parem filmi hulka.

Teisipäeval näitame Vishal Bhardwaj 2003. aasta meistriteost, kaasaegsesse Mumbaisse toodud Shakespeare’i „Macbethi“ adaptsiooni „Macbool“. India tippnäitlejate meisterlike rollisooritustega ja täiusliku kinematograafiaga suurteos on suurepärane näide Bollywoodi kino paremikust.

Kolmapäeval võtab minifestivali suurepäraselt kokku „Bombay Talkies“. Eelmisel aastal Cannes’i filmifestivalil esilinastunud film on nelja oluliseima Bollywoodi režissööri koostöös valminud kinematograafiline kummardus India kinokunsti ajaloole.

Minifestivaliga kaasnevat subtroopilist õhkkonda aitab luua ürituse partner Universaal Universum, tänu kellele saavad festivalikülastajad endale enne filmi ka eksootilisi kingitusi soetada.

Festivali ajakava:

E, 19.05 21:00 PYAASA Guru Dutti (1957)
T, 20.05 21:00 MAQBOOL Vishal Bhardwaj (2003)
K, 21.05 21:00 BOMBAY TALKIES Karan Johar, Dibakar Banerjee, Zoya Akhtar, Anurag Kashyap (2013)

Täpsemat infot filmide kohta leiab kino Sõprus kodulehelt  ning Bollywood Nightsi Facebooki-lehelt.

Bollywood Nightsi filmide piletid on tavapiletite hinnaga – esmaspäeval ja teisipäeval täispilet 5€ ja sooduspilet 4€ ning kolmapäeval pilet kõikidele 3€.

Head Uudised GoodNews