Avaleht Kultuur Film Kinodesse jõuab Jaan Toomiku debüütmängufilm “Maastik mitme kuuga”
Kinodesse jõuab Jaan Toomiku debüütmängufilm “Maastik mitme kuuga”

Kinodesse jõuab Jaan Toomiku debüütmängufilm “Maastik mitme kuuga”

Maastik_mitme_kuuga_393. oktoobrist jõuab kinodesse üle Eesti Jaan Toomiku debüütmängufilm “Maastik mitme kuuga”.

“Maastik mitme kuuga” on draama keskealisest mehest, kes elab pealtnäha tavalist elu oma naise ja lastega. Tegelikult on nende suhe tupikus, aga parem kooselu illusoorsed dekoratsioonid kui vabalangemine tühjusesse. Mees tõmbleb ringi kõigi endiste ja praeguste suhete vahel, teadmata täpselt, mida nendega peale hakata. Piiripeal elu hakkab mehe närvisüsteemi üle koormama, tegelik reaalsus ja unenäoline reaalsus sulavad kokku, järjest raskem on vahet teha, mis tegelik ja mis on luul.

Toomiku film portreteerib hullumise-eelset plahvatuslikku seisundit, kus inimene ei leia enam vahendeid eluga kontakti saamiseks. Film ei ole aga sugugi muserdav, vaid pakub oma absurdsete olukordade, reaalsushälvete ja ootamatute üleminekutega ka koomilisi äratundmisi.

Jaan Toomik tegeleb oma esimeses täispikas mängufilmis samade küsimustega, mis on teda ka haaranud kogu tema kunstnikukarjääri vältel: need on surma ja seksuaalsuse teemad, kehalised moondumised, reaalse ja unenäolise vahekorrad, inimese põhihirmud, võõrandumine maailmast ja iseendast.

Filmi stsenarist ja režissöör on Jaan Toomik, operaator Mart Taniel, kunstnik Pille Jänes, produtsent Ivo Felt, kaasprodutsent Kaarle Aho.

Osades Hendrik Toompere, Jaanika Juhanson, Maria Avdjuško, Garmen Tabor, Raimo Pass jt.

VAATA TREILERIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga