1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Kinohuvilisi rõõmustab kaks uut kodumaist filmi
Kinohuvilisi rõõmustab kaks uut kodumaist filmi

Kinohuvilisi rõõmustab kaks uut kodumaist filmi

polanskiplakatAlates 3. oktoobrist linastub “Maastik mitme kuuga”, mille lavastajaks on tunnustatud kunstnik Jaan Toomik. Jaan Toomik tegeleb oma esimeses täispikas mängufilmis samade küsimustega, mis on teda ka haaranud kogu tema kunstnikukarjääri vältel: need on surma ja seksuaalsuse teemad, kehalised moondumised, reaalse ja unenäolise vahekorrad, inimese põhihirmud, võõrandumine maailmast ja iseendast.

9. oktoobril jõuab kinos Sõprus kodupubliku ette Priit ja Olga Pärna uus animafilm “Lendurid koduteel”, mille maailmaesilinastus toimus suvel mainekal Annecy filmifestivalil Prantsusmaal. Koos sellega näidatakse ka eelmist Priit ja Olga Pärna ühist joonisfilmi “Tuukrid vihmas” (2010), mis samuti varem Eesti kinodes linastunud ei ole.

Kinos jätkavad Oscarile kandideeriv meistriteos “Ida” ning August Strindbergi maailmakuulsal näidendil põhinev film “Preili Julie”.

10.-19. oktoobrini kinos Sõprus kinokunsti elava klassiku Roman Polanski filmide retrospektiiv (http://kinosoprus.ee/et/movie/roman-polanski-retrospektiiv).

Head Uudised GoodNews