Avaleht Kultuur KONTSERT! Otepääle tulevad kokku noored muusikud
KONTSERT! Otepääle tulevad kokku noored muusikud

KONTSERT! Otepääle tulevad kokku noored muusikud

Põlva Muusikakooli õpilased musitseerimas 2015. aasta Anu Kase ansamblimuusika päeval Foto: Tuuli Vaher
Põlva Muusikakooli õpilased musitseerimas 2015. aasta Anu Kase ansamblimuusika päeval
Foto: Tuuli Vaher

16.veebruaril kell 16.00 toimub Otepää Gümnaasiumi aulas traditsiooniline Anu Kase nimelise Ansamblimuusika päeva kontsert. Esinevad õpilasansamblid Tõrvast, Võrust, Valgast, Nõost, Otepäält ning erinevatest Tartu muusikakoolidest. Oodata on pisut üle 100 osaleja.

Kontserdi korraldab Otepää Muusikakool, muusikakooli direktor Tuuli Vaher ütles, et käesoleva aasta ansamblimuusika päeva juhtmõtteks on Ameerika pop-laulja Marilyn Mansoni moto „Muusika on tugevaim võlukunst”.

„Sellel aastal on nii uusi tulijaid, kui ka neid, kes juba aasast aastasse Otepääl esinemas käinud,“ selgitas Tuuli Vaher. „Ansamblimuusika päeval saab kuulata mitmekülgseid ansamblikoosseise – akordioniste, flöödi-, saksofoni-, vaskpillide- ja klarnetimängijad ning erineva koosseisuga keelpilliansambleid.“

Noorte muusikute esinemist hindab žürii, kes toob iga ansambli esinemises välja midagi positiivset. Kõikidele osalejatele on auhinnad.

Anu Kase nimelist ansamblimuusika päeva toetajad on Valgamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, Otepää Vallavalitsus, korraldab Otepää Muusikakool.

Anu Kase oli aastatel 1980-2000 Otepää Muusikakooli õpetaja. Tema käe all on õppinud paljud Otepää lapsed, neist suur osa on praegu juba täiskasvanud. 1997 aastal toimus esimene ansamblimuusikapäev Otepääl, kus Anu Kase oli üks eestvedajaid. Tema eesmärk oli sõnastatud järgmiselt: ansamblimuusikapäev on mõeldud eeskätt Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilastele. Üritus on heaks esinemiskogemuseks ja üksteise kuulamise võimaluseks, kus saab tutvuda erinevate ansamblitega. Tänaseks on saanud see üritus järjepidevaks noorteansamblite kokkusaamiskohaks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga