Home Kultuur Kultuuriministeerium ootab kandidaate kultuuri- ja spordipreemiatele
Kultuuriministeerium ootab kandidaate kultuuri- ja spordipreemiatele

Kultuuriministeerium ootab kandidaate kultuuri- ja spordipreemiatele

Kultuuriministeerium ootab ettepanekuid riiklike kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.

„Kultuuri- ja spordipreemiad on kõrgeim tunnustus ja eriline tänu, mida valitsus saab kultuuri- ja spordirahvale anda. Laureaatideks saavad inimesed, kes on oma tegevusega hoidnud ja arendanud eesti keelt ja kultuuri või andnud oma saavutustega eeskuju uutele põlvkondadele. Loodame, et ka sel korral esitatakse komisjonidele suur hulk väärikaid kandidaate,“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.

Kolm kultuuripreemiat antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ja viis preemiat 2021. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ja teised juriidilised isikud, kes tegutsevad kultuuri või hariduse valdkonnas.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest, kuus preemiat 2021. aasta oluliste saavutuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sporditegevus.

Kõigi elutööpreemiate suurus on 64 000 eurot ja aastapreemiate suurus 9600 eurot.

Kandidaadid esitatakse taotlusvormil, mis on Kultuuriministeeriumi kodulehel. Avaldused tuleb allkirjastatuna saata 10. jaanuariks ministeeriumisse (Suur-Karja 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga preemia@kul.ee. Preemiad antakse laureaatidele üle Eesti Vabariigi aastapäeva ajal koos Wiedemanni keeleauhinna ja riigi teaduspreemiatega.

Möödunud korral pälvisid kultuuri elutööpreemia Eha KomissarovTiit Pääsuke ja Enn Säde. Spordi elutööpreemia laureaadid olid Õnne Pollisinski ja Gunnar Paal.