Avaleht Koos koroonast üle KUNST KODUS I VIDEO! Vaata giidiga tuuri Kumu näituselt “Eneseloomine”
KUNST KODUS I VIDEO! Vaata giidiga tuuri Kumu näituselt “Eneseloomine”

KUNST KODUS I VIDEO! Vaata giidiga tuuri Kumu näituselt “Eneseloomine”

24. märtsil toimus Kumu Facebooki-lehel näituse “Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ ühisvaatamine. Näitust tutvustas kunstiteadlane, näituse kuraator Anu Allas. Näitus keskendub Eesti ja Soome naiskunstnike loomingule 19. sajandi keskpaigast kuni 1950. aastate lõpuni. Lai ajaline haare lubab pöörata tähelepanu mitmetele naiskunstnikega seotud teemadele ja aitab vaatajate ette tuua seni väärilise tähelepanuta jäänud teosed. Näituse eesmärk on esile tõsta naise ja naiskunstniku eneseteadlikkuse kujunemise ja kunstiprotsessidega kohanemise viisid.

Teatavasti on kuni 1. maini kõik muuseumid ja kultuuriasutused suletud ning seetõttu jääb tuhandetel silmapaaridel nägemata mitmeid põnevaid näituseid. Kumu soovib, et inimeste elus oleks ka praegusel ajal rõõmu, empaatiat, kultuuri, kunsti ning vaimu arendavaid väljakutseid. Just seetõttu toob eriolukorras Kumu kunsti inimeste koju, nutiseadmesse, pereringi.

Lähinädalatel rulluvad publiku ees virtuaalselt lahti kolm Kumu näitust ühes Eesti Kunstimuuseumis kuraatoritega, kes räägivad Facebooki live’ides lähemalt Kumu näitusesaalides toimuvast. Olgu see näitus virtuaalne kohvipaus, kultuuriline õhtuoode või klassi kunstiajaloo külastus – valikuid on mitmeid ja avastamisrõõmu veelgi rohkem.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga