1. Avaleht
  2. Loodus
  3. Lauritsapäeval toimub Eesti Loodusmuuseumis Peeter Lauritsa autoriõhtu
Lauritsapäeval toimub Eesti Loodusmuuseumis Peeter Lauritsa autoriõhtu

Lauritsapäeval toimub Eesti Loodusmuuseumis Peeter Lauritsa autoriõhtu

Lauritsapäeval ehk 10. augustil algusega kell 17 toimub Eesti Loodusmuuseumis Peeter Lauritsa autoriõhtu. Kunstnik räägib oma loomingust ja tutvustab näitust “Miski on kõigega seotud”, mis pakub uusi viise looduse nägemiseks ja tajumiseks.

„Ma armastan väga suuri ja vanu metsi, kuhu võib ära eksida. Eksida päriselt, võtmata taskust telefoni, uurimata kaarti, mitte otsides koduteed, vaid uidates värskete silmadega ringi ja olles mõnuga eksinud. Niimoodi näeb rohkem ja saab tunda metsa palju selgema tajuga. Mets on tohutusuur salapärane ja ilus elustik, kus kõik eluvormid on üksteisega seotud ja räägivad sinuga tuhandes keeles,” räägib Laurits.

Näitus „Miski on kõigiga seotud” koosneb suuremõõtmelistest fotodest ja videoinstallatsioonist. Näituse helikujunduse autoriteks on helilooja Ann Reimann ja bioloog Veljo Runnel.

  • Peeter Laurits on õppinud Tartu ja Leningradi Riiklikes Ülikoolides, Eesti Humanitaarinstituudis ning Rahvusvahelises Fotograafiakeskuses New Yorgis. Lauritsa peamisteks väljendusvahenditeks on fotograafia ning digitaalsed manipulatsioonid. Muude tunnustuste hulgas on Peeter Laurits Kristjan Raua aastapreemia (2004), Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia (2009), Eerik Haameri kunstiauhinna (2023) laureaat. Laurits kureerib 2021. aastast rahvusvahelist teadus- ja kunstisümpoosionit Biotoopia.
Head Uudised GoodNews