1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Maimikute uus film valiti Karlovy Vary võistlusprogrammi
Maimikute uus film valiti Karlovy Vary võistlusprogrammi

Maimikute uus film valiti Karlovy Vary võistlusprogrammi

Kirsitubakas2Katrin ja Andres Maimiku uus täispikk mängufilm “Kirsitubakas” valiti Tšehhis toimuva Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammi East of the West. Karlovy Vary näol on tegu A-kategooria filmifestivaliga ja ühe Euroopa aasta olulisima kinosündmusega. Festivali samast alaprogrammist on varem tuule tiibadesse saanud näiteks Toomas Hussari “Seenelkäik” ja Ilmar Raagi “Klass”.

Eesoleval sügisel Eestis esilinastuv Katrin ja Andres Maimiku täispikk mängufilm “Kirsitubakas” on humoorikas ja nooruslik suhtedraama esimesest armumisest. “Kirsitubakas” räägib 17-aastasest  väikelinna tüdrukust Laurast, kel on kohutavalt igav. Ühel päeval satub neiu rabamatkale, mida korraldab keskealine loodusehunt Joosep ja Laural süttivad ootamatult tunded mitukümmend aastat vanema mehe vastu…

Kirsitubakas1Filmi stsenaristideks ja režissöörideks on Andres Maimik ja Katrin Maimik. Peaosi mängivad Maris Nõlvak ja Gert Raudsep, teisi rolle kehastavad Getter Meresmaa, Anne Reemann, Maarja Jakobson, Viiu Maimik, Aap Salumets jt.

“Kirsitubaka” operaator on Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, helilooja Sten Sheripov ja produtsent Anneli Lepp. Filmi, mille loomist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital, tootis produktsioonifirma Kuukulgur Film. Kinodesse jõuab film 17. oktoobril 2014.

“Kirsitubaka” treiler

Karlovy Vary East of the West võistlusprogramm 2014

Head Uudised GoodNews