Home Tunnustus MÄRKA KA AITAJAT I Tallinn tunnustas Raekojas aasta parimaid sotsiaaltöötajaid
MÄRKA KA AITAJAT I Tallinn tunnustas Raekojas aasta parimaid sotsiaaltöötajaid

MÄRKA KA AITAJAT I Tallinn tunnustas Raekojas aasta parimaid sotsiaaltöötajaid

3. detsembril tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet Raekojas 2021. aasta silmapaistvamaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonnale pühendunud spetsialiste.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul on sotsiaaltööl meie elus ülimalt oluline roll, ent tagaplaanile jääb sageli sotsiaaltöötaja ise. „Abivajajate kõrval tuleb märgata ka nende aitajaid, kes pingutavad püsivalt selle nimel, et inimväärne ja turvaline elu oleks kindlustatud ka raskustesse sattunud inimestele,“ ütles Beškina. „Head sõna ja üksteise toetamist ei saa iialgi olla liiga palju. Seda enam teeb rõõmu, et tänavu sai tänukirja 21 silmapaistvat sotsiaalvaldkonna töötajat, mida on rohkem kui kunagi varem. Suur tänu nii neile tublidele inimestele kui ka kõigile, kes tunnustamiseks kandidaate esitasid.“

Tunnustamiseks esitatud sotsiaalvaldkonna töötajate juures väärtustati nii professionaalsust kui ka inimlikke väärtusi. Kõrgelt hinnati nende tööpanust abivajajate elukvaliteedi tõstmisel, esile toodi koostöövalmidust, orienteeritust lahenduste leidmisele, enesearendamist ja teisi töös olulisi omadusi. Samavõrd tähtsaks peeti aga ka nende sõbralikku suhtumist klientidesse ja kolleegidesse, elurõõmu ja huumorimeelt, abivalmidust ja hingesoojust. Ja seda, et nad oskavad pakkuda turvatunnet nii lastele kui ka täiskasvanutele enda ümber.

Tänukirja silmapaistva töö eest sotsiaalvaldkonnas pälvisid Marge Siimann (Käo Tugikeskuse lastekeskuse meeskonnajuht), Annely Starkopf (Tugikeskuse Juks loovjuhendaja), Silvi Sommerman (Tallinna Lastekodu Pähkli maja perevanem), Siiri Liivrand (Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse Paljassaare üksuse juht), Kadri Piikmann (Tallinna Perekeskuse tugiisikuteenistuse sotsiaaltöötaja-koordinaator), Inga Kurismann (Iru Hooldekodu asedirektor), Tiina Simson (Tallinna Laste Turvakeskuse Turvakodu üksuse juht), Pille Tammeveski (Tallinna Strateegiakeskuse infosüsteemide analüütik), Ruth Lobjakas (Merivälja Kooli eripedagoog ja MTÜ Kompass esindaja), Elen-Maarja Busch (Eesti Tegevusjuhendajate Liit MTÜ tegevusjuhendaja), Milena Pogodajeva (Tallinna Õppenõustamiskeskuse direktor), Sigrid Petoffer (MTÜ Vaiter juhatuse liige), Heidi Rätsep (MTÜ Caritas sotsiaaltöötaja ja nõustaja), Lilia Laul (Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi koordinaator), Moonika Roosnupp (Kesklinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja asetäitja, sotsiaaltoetuste talituse juhataja), Regina Truman (Lasnamäe linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja), Merle Priimäe (Kristiine linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna lastekaitse peaspetsialist), Aino Solodov (Põhja-Tallinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna toetuste talituse vanemspetsialist), Maarika Lillemäe (Pirita linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna vanemspetsialist), Ly Rüüs (Mustamäe linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja), Kaja Adra (Nõmme linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna sotsiaaltöö talituse sotsiaalteenuste peaspetsialist).