1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Meeldetuletus lavastuse “Väävelmagnooliad” ootajatele
Meeldetuletus lavastuse “Väävelmagnooliad” ootajatele

Meeldetuletus lavastuse “Väävelmagnooliad” ootajatele

DSC_654724. oktoobril jõuab Polygon Teatris lavale  Martin Alguse näidend “Väävelmagnooliad”, lavastajaks Tamur Tohver.

“Väävelmagnooliad” põhineb tõestisündinud lool. Ühel päeval saabub karjäärinaise ellu tema invaliidist isa, kes äkitselt oma tütre hoolitsust vajab. Naine teeb kõik, et isa hooldamisest pääseda, sest isa on lapsepõlves olnud tema suhtes vägivaldne. Ka alguses väga toetavana tundunud elukaaslane jätab naise raskel hetkel üksi – kaotatud karjäärivõimaluste, hädise isa ja lapsepõlvetraumadega. Elul on aga üllatusi varuks ning pealtnäha lootusetud olukorrad panevad meid elu ja inimesi enda ümber nägema teistmoodi.  Näidendi tekst on napp ja kujundlik, rõhudes pigem poeetilisusele kui psühholoogilisele realismile.

Mängivad Karin Rask, Anti Kobin ja Eero Spriit. Lavastuse kunstnik on Kalju Kivi.

Martin Algus on praeguseks üks premeeritumaid eesti näitekirjanikke, olles võitnud kaks Eesti Teatri Agentuuri korraldatud näidendivõistluse esikohta. “Väävelmagnooliad” pälvis  2013. aasta näidendivõistluse II koha preemia.

Etendused toimuvad  24., 25., 30., 31. oktoobril ja 1., 6., 7. ja 8. novembril kell 19 Polygoni amfiteatris (Rävala pst 8).

Piletid etendustele on müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili teenindusjaamades, piletilevi.ee lehel ning tund enne etenduse algust kohapeal.

Head Uudised GoodNews