1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. KONTSERT TALLINNAS I Neljapäeval kõlab Tallinnas igatsev Sireen
KONTSERT TALLINNAS I Neljapäeval kõlab Tallinnas igatsev Sireen

KONTSERT TALLINNAS I Neljapäeval kõlab Tallinnas igatsev Sireen

Kammernaiskoor Sireen dirigent Laura Štoma juhatusel kutsub neljapäeval, 24. novembril kell 19 Tallinnasse Peeteli kirikusse kontserdile, mis kannab pealkirja “Igatsus. Longing. Ilgas”.

Lätlanna Laura Štoma jaoks on see esimene kontsert Sireeni dirigendina. “Sõnaga igatsus seostub tihti mõni kallis inimene, kellest puudust tunneme, kuid see on vaid üks võimalikke tõlgendusi. Perekond, kodumaa, sõbrad, mälestused minevikust, Jumal, või hoopis jõulutuled ja jõuluimed, ning mis hetkel paljudele oluline – rahu ja vabadus. See on vaid lühike loetelu kõigest, mille järele inimene võib igatseda,” sõnab dirigent kontserdi tutvustuseks. Kavas on Eesti, Läti, Saksa, Briti ja USA heliloojate looming.

Foto: Sireen

Piletid hinnaga 10 eurot ja 5 eurot (õpilased, üliõpilased ja pensionärid) müügil kohapeal 30 minutit enne kontserdi algust.

  • Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris ja on alates sellest olnud aktiivne ja silmapaistev kollektiiv nii Eesti kooriliikumises kui ka kaugemal. Sireene on silmatud kontserte andmas kirikutes, kontserdisaalides, kiviklibustel randadel ja tehasehoonetes. Kuigi koor on oma esitluses uuendusmeelne, on selle prioriteet siiski muusika kvaliteet ning professionaalne kõla. Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, väärtustades seejuures koostööd noorte ning andekate Eesti heliloojatega. Aastate jooksul on Sireen saanud auhinnalisi kohti Tallinna rahvusvahelisel koorifestivalil ja 2019. aastal võitis I preemia täiskasvanute kooride kategoorias EBU rahvusvahelisel koorikonkursil “Let The Peoples Sing” (2019). 2016. aastal ilmus koori debüütalbum “Terra Incognita”. Valmimas on Sireeni teine stuudioalbum “Terra Feminarum”, mis jõuab kuulajateni 2023. aastal.
Head Uudised GoodNews