1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. NUKU teatris esietendub muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“
NUKU teatris esietendub muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“

NUKU teatris esietendub muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“

NUKU teatris esietendub muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“30. novembril esietendub NUKU teatris muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“. Maailma ühel tuntuima muinasjutu põhjal
kirjutas uue eestikeelse nukunäidendi Peeter Sauter. Oluline koht on lavastuses ka muusikal, mille loob Rein Rannap.

NUKU teatri „Tuhkatriinus“ mängivad nimiosa kas Liis Haab (külalisena) või Liivika Hanstin. Liis Haabile on see esimene nukuroll elus. Loo toob lavale Taavi Tõnisson, lavastuse kunstnik on Liina Unt, kes on loonud erksa ja detailirohke lavakujunduse. Selles lavaloos on olulisel kohal nii kiusamise teema kui ka andestamine ning lepitamine.

„Tuhkatriinu“ seekordse uusversiooni, nukunäidend, kirjutas Peeter Sauter. Tema loos on laval rohkelt nukke, kehastamas humoorikaid tegelasi nagu näiteks kukk, kelle seljas Triinu ratsutab, torisev elutark siil, või pannil särisevad pannkoogid.

Teistes nukurollides on Tiina Tõnis, Katariina Tamm, Lee Trei, Mihkel Tikerpalu, Riho Rosberg, Taavi Tõnisson, Tarmo Männard.

Lavastus esietendub 30. novembril 2014 NUKU teatri väikeses saalis ning seda mängitakse detsembris vähemalt kaks korda päevas. Lavastus on osa NUKU jõuluprogrammist, kuhu kuuluvad ka visuaal- ja mustkunstilavastus „Võlupood“ (esietendus 7.12) ning muuseumietenduste sari „Jõululugu ärkab ellu“. Pileteid „Tuhkatriinu“ etendustele on saada veel vaid loetud etendustele.

NUKU teatris esietendub muusikaline nukulavastus „Tuhkatriinu“

Head Uudised GoodNews