Avaleht Kultuur Muusika Otto Puki nimelise kitarrivõistluse võitjateks on 7-aastane Oskar Alle ja 17-aastane Joosep Berens
Otto Puki nimelise kitarrivõistluse võitjateks on 7-aastane Oskar Alle ja 17-aastane Joosep Berens

Otto Puki nimelise kitarrivõistluse võitjateks on 7-aastane Oskar Alle ja 17-aastane Joosep Berens

Elektroonikaettevõte Incap Estonia korraldatud Otto Puki nimelise kitarrivõistluse võitjateks on 7-aastane Oskar Alle ja 17-aastane Joosep Berens.

Võistluse korraldanud Incapi presidendi Otto Puki sõnul on neli julget finalisti suureks eeskujuks ning annavad kindlasti hulganisti inspiratsiooni ka teistele noortele end nii pillimängus kui ka mõnel muul huvialal proovile panna. Noorte võistlusvideod said palju positiivset vastukaja – ühtekokku anti ettevõtte sotsiaalmeediakanalis jagatud videotele ligi 600 häält.

“Suur aitäh kõigile osalejatele, innustajatele ja kaasaelajatele! Noorte vahvad etteasted ning julgus konkursil osaleda näitavad noorte kitarrimängijate kindlat tegutsemistahet sel ala edasi jõuda. Meil omalt poolt on hea meel toetada andekate noorte arengut nii suurema kõlapinna saavutamisel kui ka uute pillide soetamisel,” rääkis Pukk.

“Ehk jäid võistluse noored tublid muusikud silma ka meie kohalikele, kes jõuluüritusi korraldavad ja esinejaid otsivad – kes teab, äkki avaneb siit koostöövõimalusi ja näeme “Incap Rocks!” esinejaid peagi ka kohalikel lavalaudadel rokkimas!” avaldas Pukk lootust.

Rahvahääletusel kogus oma kitarripalaga enim hääli konkurssi noorim osaleja 7-aastane Oskar. Talle järgnes häälte saagiga 17-aastane Joosep, kelle videole anti 225 häält. Küll aga said igati arvestatava tulemuse ka kaks ülejäänud finalisti – Jessica Seeger ja Mario Teder.

Võistlusel enim hääli kogunud saarlane Oskar alustas sel aastal kooliteed. Suureks saades soovib ta enda sõnul saada tõsiseks rokimeheks, kes pika habemega suuri lavasid vallutab. Konkursi võidupreemia eest soovib Oskar endale uut kitarrivõimu.

Teine auhinnasaaja Joosep käib Saaremaa gümnaasiumis ning soovib kitarrimängu abil Saaremaa muusikaelu rikastada. Joosepi unistuseks on oma muusika salvestamine ning konkursi võidu abil soovib ta selleks vajalikku tehnikat soetada.

“Oleme alati toetanud noorte ideid ja arengut ning andekatele talentidele hoogu juurde andnud – olgu see siis robootikas või loomealadel. Soovin konkursi võitjatele palju inspiratsiooni ka tulevaseks loominguks,” sõnas Pukk, kes on ka ise lapsest saati muusika ja pillimängu vastu huvi tundnud.

  • Kumbagi “Incap Rocks!” kitarrivõistluse võitjat premeeritakse Incap Estonia poolt muusikapoe 300-eurose kinkekaardiga.