Avaleht Tunnustus PALJU ÕNNE I Mustamäelasel Jevgenia Kotloval sai sajand seljataha
PALJU ÕNNE I Mustamäelasel Jevgenia Kotloval sai sajand seljataha

PALJU ÕNNE I Mustamäelasel Jevgenia Kotloval sai sajand seljataha

11. detsembril tähistas elupõline kirurg ja kauaaegne mustamäelane Jevgenia Kotlova 100. sünnipäeva. Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats käis legendaarset daami õnnitlemas.

„Erakordne daam erakordse elulooga, kusjuures muljetavaldavalt särav ja ergas,“ ei varja linnaosa vanem Lauri Laats hämmastust. „Mõne inimese puhul vastab tõesti tõele ütlus, et vanus on kõigest number. Teises maailmasõjas oli sõjaväekirurg, autasustati ordeniga, erru läks kapteni auastmes. Pärast sõda töötas 30 aastat kirurgi-traumatoloogina Kopli polikliinikus, pensionile siirdus 1975. aastal ja pühendub sestpeale hobidele. Oma suurimaks kireks ütles ka tänasel päeval olevat ristsõnade lahendamise – kusjuures ta koostab neist omalaadset ristsõna-entsüklopeediat – paksud vihikud täis küsimusi ja vastuseid. Ma pole isegi poole nooremate inimestega kohtumisest olnud sedavõrd vaimustuses kui täna sellest suurepärasest 100-aastasest daamist. Minu lugupidamine!“

Jevgenia Kotlova on pärit Venemaalt Ivanovskist. Tähtpäeval olid õnnitlejate hulgas ka Venemaa suursaatkonna inimesed. Palju õnne veel kord! Mustamäe tänab.