1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Palju õnne! “Minecrafti eri!” võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse
Palju õnne! “Minecrafti eri!” võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse

Palju õnne! “Minecrafti eri!” võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse

minecraftDetsembri algul toimunud ülebaltilisel “Minecrafti eri!” võistlusel osales enam kui 3000 noort ning selle üldvõitjaks osutus Eestist pärit meeskond Karl & Co.

Populaarses Minecrafti arvutimängus toimunud ehitusvõistlus kutsus osalejaid rahvusvahelise KoodiTunni nädala jooksul püstitama virtuaalsesse maailma oma Balti naabrite vaatamisväärsuseid. Huvi võitluse vastu oli suur ja lisaks üldvõitjale valiti Eesti, Lätis ja Leedus parimad kolmes vanuserühmas (7-11, 12-15 ja 16-18 aastased).

Baltikumi üldvõidu ja Eesti kõige vanema vanusekategooria parima tiitli pälvinud meeskonda Karl & Co kuulunud Karl (16), Allan (18) ja Robert (18) ehitasid Liepāja Püha Nikolai ehk Karosta katedraali. Žüriile jäi silma ehitise detailsus ning viis, kuidas kiriku keerukas ja külluslik kujundus osavalt Minecrafti plokkide keelde oli tõlgitud.

Eestis võitis kõige noorema vanusekategooria naiskond RoSaHe, mille liikmed Roos-Marleen (11), Sandra (11) ja Hedvig (12), ehitasid põneva sisekujundusega Gediminase torni. Kohaliku keskmise vanusekategooria parimaks tööks oli detailitäpselt loodud Rundāle loss, mille püstitas võistkond Öökullid koosseisus Kristjan (14), Oliver (14) ja Marko (14).

 

Võistlustööde puhul hindas žürii selget kontseptsiooni, kvaliteeti ning originaalsust.  “See oli ainulaadne kogemus: ringi seigelda maailmades, mille koolinoored piiratud aja jooksul olid kokku pannud. Oli ka tõeliselt silmapaistvaid töid, mis kogu žürii ahhetama panid. Ning boonusena sai paremini tundma õppima teiste Balti riikide ehitisi ning ajalugu,” ütles žüriiliige ja mängude teemalise jutusaate “Puhata ja mängida” saatejuht Rein Zobel.

Kõige rohkem Eesti võistkondi osales Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist, kus programeerimise ja robootika huviringe juhendab õpetaja Signe Lensment. Tema õpilastest pälvisid võidu kõige nooremas ja kõige vanemas vanusekategoorias. Kõige parema ehitise loonud võistkonna liikmed said auhinnaks tahvelarvutid.

Minecrafti võistlus toimus Eestis juba kolmandat korda ning oli osaks ülemaailmsest programmeerimise nädalast KoodiTund. Võistlus andis võimaluse tutvuda naaberriikide kultuuri, ajaloo ja geograafiaga, saada virtuaalse meeskonnatöö kogemus ning arendada Minecrafti ja Redstone’i võimalusi kasutades võistkonnaliikmete programmeerimise oskust.

“Minecrafti eri!” võistluse korraldasid Vaata Maailma SA/NutiLabor, Microsoft Eesti ja vabatahtlikud.

Head Uudised GoodNews