Avaleht Kultuur PALJU ÕNNE! Mooste folgi peapreemia pälvis viiuldaja Maarja Nuut
PALJU ÕNNE! Mooste folgi peapreemia pälvis viiuldaja Maarja Nuut

PALJU ÕNNE! Mooste folgi peapreemia pälvis viiuldaja Maarja Nuut

Maarja Nuut_foto_Renee AltrovEile hiliste õhtutundideni kestnud Eesti rahvamuusikatöötluste festivali “Moisekatsi Elohelü” peapreemia pälvis viiuldaja Maarja Nuut professionaalse seade ja veenva esituse eest.

Lisaks peapreemiale anti välja ka mitmeid eripreemiaid ja auhindu. Kohustusliku loo parima töötluse eest sai 500-eurose preemia Eesti-Rootsi bänd Folk@Rockare. Noortepreemia ja 300 eurot auhinnaraha pälvis ansambel Singelus Tartust ning muusikakonkursside eripreemia Mirva Tarvainen Soomest.

Maavalitsuse välja pandud publikupreemia ja festivali Juu Jääb auhinna Vaarema Ketas viis koju samuti Maarja Nuut. Viljandi pärimusmuusikafestivali auhinna – kutse festivalile esinema – sai ansambel KoKoKo. Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Seto folgi auhinna pälvisid Kristi Kool ja Janne Suits.

Festivali patroon Ingrid Rüütel andis õpilastega esinenud Marju Varblasele üle oma auhinna, väikse kandle. Marju Varblast hindas oma auhinna vääriliseks ka Võru Instituut.

Žürii esimehe Ando Kivibergi sõnul oli otsuse langetamine keeruline ning häid esitusi mitmeid. Lisaks Ando Kivibergile kuulusid võistluskontserdi žüriisse festivali patroon Ingrid Rüütel, helilooja Tauno Aints, muusik Villu Veski ja kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar.

Festivali võistluskontserdil astus lavale neliteist muusikalist kollektiivi. Kõik võistluskontserdil esinejad esitasid kaks lugu, millest üks oli kõigile ühesugune korraldajate poolt etteantud lugu ja teine osalejate endi vabalt valitud rahvamuusikatöötlus. Sel aastal oli kohustuslikuks looks Mooste lauliku Alice Porosoni laul “Üts’ nuur’ ja illos tütarlats”, mille kõik esitajad oma seadete ja töötlustega täiesti erinevaks ja omataoliseks olid muutnud.

Võistluskontserdi lõppedes pakkus publikule vaatemängu ja eripärast muusikalist elamust Peeter Rebase muusikaline projekt Möirakannel.

Reedel ja laupäeval Mooste mõisakompleksis toimunud 16. Eesti rahvamuusikatöötluste festival on ellukutsutud selleks, et eesti pärimusmuusika elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga