1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. PARIM STSENAARIUM! Mängufilm “Kirsitubakas” võitis Peterburis parima stsenaariumi auhinna
PARIM STSENAARIUM! Mängufilm “Kirsitubakas” võitis Peterburis parima stsenaariumi auhinna

PARIM STSENAARIUM! Mängufilm “Kirsitubakas” võitis Peterburis parima stsenaariumi auhinna

Mängufilm Kirsitubakas võitis Peterburis parima stsenaariumi auhinna

27. novembrist 1. detsembrini toimus Peterburis Rahvusvaheline debüüt- ja tudengifilmide festival „Algus“ («Начало»).

Katrin ja Andres Maimiku mängufilm “Kirsitubakas”, mis esilinastus Eestis 2014. aasta sügisel, sai auhinna parima stsenaariumi eest.

Kirsitubakas” on nooruslik suhtedraama esimesest armumisest, peaosades Maris Nõlvak ja Gert Raudsep. Filmi režissöörideks-stsenaristideks on Katrin ja Andres Maimik, operaator Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, helilooja Sten Sheripov, produtsent Anneli Lepp, tootja Kuukulgur Film.

Parimaks täispikaks mängufilmiks tunnistati festivalil film „Barbarid“, mis on valminud Serbia, Montenegro ja Sloveenia filmitootjate koostööna, režissöör Ivan Ikitš. Venemaa täispikk film „Kajakad“, režissöör Ella Manžeeva, sai auhinna parima režissööri töö eest.  Parimaks näitlejate  ansambliks tunnistati näitlejate Jorge Clemente’i, Beatrice Medina ja Emilio Palacios’e töö Hispaania filmis „Kurjuse kangelased“.  Tudengite lühifilmide konkursi võitjaks sai Poola mängufilm „Rollimängud“.

Festivali “Algus” korraldatakse Sankt-Peterburgis iga sügis alates 2001. aastast.  Seekord toimusid festivali üritused kuues kinos: „Ленфильм“ (Lenfilm), „Аврора“ (Auroora), „Англетер“ (Angleter), „Эрарта“ (Erarta), „Дом кино“ (Kinomaja) ja  „Порядок слов“  (Porjadok Slov). Festivali programmis oli  kolmkümmend täispikka filmi ja ligi sada lühifilmi. Festivalil osalesid filmid 46. riigist.  “Alguse” korraldajaks on Vene Föderatsiooni Kinematografistide Ühingu Sankt-Peterburgi organisatsioon ning festivali toetab Sankt-Peterburgi Kultuurikomitee.

Rohkem infot auhindade, festivali ja filmide kohta leiab festivali kodulehelt!

Head Uudised GoodNews