1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Pärnu Linnaorkestri 30. sünnipäevahooaeg tuleb värvikirev
Pärnu Linnaorkestri 30. sünnipäevahooaeg tuleb värvikirev

Pärnu Linnaorkestri 30. sünnipäevahooaeg tuleb värvikirev

Pärnu Linnaorkester avab oma 30. hooaja džässpianisti ja helilooja Kirke Karja uudisteosega „Juubelifanfaarid“, osaleb sügisel PÖFFi programmis ning toob hooaja jooksul Pärnus lavale armastatud eesti muusikud.

„Pärnu Linnaorkestri uus hooaeg on inspireeritud värvidest ja seetõttu on igal kontserdil mõni värviga seotud pealkiri. Meresinine, sammalroheline, purpurpunane, päikesekollane, ronkmust, suitsuhall, pärlvalge jne – kõik need värvid vihjavad väga eriilmelistele kontserdikavadele. Esitame nii klassikat, levimuusikat kui ka jazzi. Lisaks on spetsiaalsed kontserdid lastele ja noortele ning koostöö jätkub ka Pärnu Muusikafestivaliga,“ ütleb Pärnu Linnaorkestri direktor Helen Erastus.

Hooaja avakontsert 12. oktoobril kannab nime „Meresinine“, kus Pärnu Linnaorkester toob esiettekandele džässpianisti Kirke Karja uudisteose „Juubelifanfaarid“. „Sinise tooniga on oma isikupärane suhe kõigil džässmuusikutel,“ märgib Pärnu Linnaorkestri produtsent Karin Sarv. Solistidena teevad kontserdil kaasa Eesti-Leedu klaveriduo Johan Randvere ja Justas Śervenikas ning hooaja esimest kohtumist publikuga juhatab armastatud dirigent Henri Christofer Aavik. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Samuti jätkub Pärnu Linnaorkestri mitmeaastane edukas koostöö PÖFFiga, mis toimub seekord alapealkirjaga „Suitsuhall“ 16. novembril Pärnu kontserdimajas ja 18. novembril Tartus ERMis.

Pärnu Linnaorkester toob oma juubelihooajal publikuni valimiku 30 aasta jooksul juba esitatud muusikast. Üheks omanäolisemaks neist on tummfilmi „La passion de Jeanne d’Arc“ (1928, Carl Theodor Dreyer) linastus koos Tõnu Kõrvitsa loodud muusikaga, millele teeb sissejuhatuse filmikriitik Tristan Priimägi. Kontserti juhatab dirigent Risto Joost.

Tagasi Pärnus, 29. novembril, kõlab Pärnu kontserdimajas levimuusika õhtu „Purpurpunane kolmapäev“, kus Pärnu Linnaorkester ühendab jõud Eesti Laulu võitja Alika Milova ja armastatud laulja Ott Leplandiga. Kontsert annab unikaalse võimaluse nautida popartistide originaalloomingut ja kaunilt kohandatud orkestriseadeid populaarsetest lugudest, dirigendipuldis on Riivo Jõgi.

Uuesti astub linnaorkester publiku ette kontserdiga „Sammalroheline linnutee“ 10. detsembril ehk teisel advendil. Solistidena on laval ürgse väega laulja Siiri Sisask ja karismaatiline tšellovirtuoos Marcel Johannes Kits ning kontserdil on kaastegevad Pärnu Kammerkoor (dirigent Elo Kesküla) ja Tallinna Kammerkoor (dirigent Heli Jürgenson). Esinejaterohket kontserti Pärnu kontserdimajas juhatab Aivo Välja.

Tempokalt jätkub kontserttegevus ka 2024. aastal. Koos Islandil elavate eesti muusikutega Selvadore Rähni ja Oliver Rähniga annab Pärnu Linnaorkester kontserdi 28. veebruaril Tartus Tubina saalis ja 29. veebruaril Pärnu kontserdimajas. Pärnu Linnaorkester ja solistidena kollektiivi enda liikmed annavad kontserdi 17. märtsil Pärnu Kontserdimajas. 5. aprillil tähistatakse taas Pärnu Päeva levimuusikakontserdiga ning 26. aprillil on Pärnu Linnaorkestri ees solistid Sepo Seeman ja Karin Tammaru, väntorelil Risto Lehiste.

Samuti jätkab Pärnu Linnaorkester oma sünnipäevahooajal laste ja noorte kontserttegevusse kaasamist ning peredele ja noorele publikule kontserdielamuse pakkumist. 13. jaanuaril annab Pärnu Linnaorkester kontserdi koos Pärnu Kunstide Kooli Kersti Adamsoni balletistuudioga ning 28. märtsil koos Pärnumaa muusikakoolide solistidega.

Pärnu Linnaorkestri hooaja lõpetab 10. mail kontsert „Pärlvalge“, kus võetakse kokku kogu hooaja värvid ning aasta jooksul loodu värviküllane kunstiteos saabki valmis. Solistina on laval metsosopran Tuuri Dede ning kontserti dirigeerib Andres Kaljuste.

Uue rubriigina on linnaorkestri kodulehel avatud ajalaegas, kuhu ootab sõpradelt, endistelt ja praegustelt kolleegidelt ning austajatelt mälestusi, fotosid, videoklippe seoses Pärnu Linnaorkestriga läbi aegade. Laekunud meenutustest valmib memuaaride kogumik.

Pärnu Linnaorkestri piletid on juba müügil Piletilevis, soodustused kehtivad õpilastele pensionäridele, muusikakoolidele ja gruppidele.

  • Pärnu Linnaorkester on Lääne Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester, mis on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, luues kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.
Head Uudised GoodNews