1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Pärnu rannas toimub täna Tulefestival
Pärnu rannas toimub täna Tulefestival

Pärnu rannas toimub täna Tulefestival

Pärnu rannas täna toimuv Tulefestival viib külastaja ürgsele jalutuskäigule talvisel rannal, mis muutub festivali ajaks soojust, valgust ja iidset väge kiirgavaks tuleskulptuuride galeriiks. Kell 20 sünnib Pärnu rannas läbi performatiivse süütamisrituaali võimas tulemäng, mille käigus löövad lõõmama eesti tulekujurite Al Paldroki, Paul Roose, Merily Tikka, Kalev Järviku, Henry Timuski, Üllar Kallau ja Location Uniti püstitatud teosed. Tuleskulptuuride süütamisel astuvad üles Risto Puurunen Soomest, Freedel Da Flame Saksamaalt, Steve Vanoni Ameerikast, Olavi Kõrre Pärnust ja Non Grata performance-rühmitus.

Tuleskulptuurid on kolmemõõtmelised teosed, mille süütamisel tekivad elava tulega imelised vaatemängud – kujutava kunsti teosed, mis on algusest peale loodud majesteetlikult hävitamiseks, muutes nende valmimisprotsessi tähenduslikuks.

„Tule soojus ja vägi on Eesti inimest alati ligi tõmmanud ja jaanitule traditsioon on selle elavaks kinnituseks. Lagedal rannal toimuva ürituse pluss on seegi, et siin on kõigil ruumi praeguses eriolukorras ka üksteisest veidi kaugemale hoida ja tulemängu eemalt vaadelda,” ütleb festivali peakorraldaja Kristo Kaljuvee. “Tuli on igas inimeses peituv aktiivne element. Ta innustab meid uue poole, vabanedes kõigepealt vanast. Avardame tänase inimese vaadet oma eelajalooliste esivanemate igapäevaellu ja uskumustesse, astudes sammu lähemale oma juurtele ja eelkäijate maailmamõistmisele.“

Rohkem infot leiab Facebookist

Korraldajad kutsuvad sündmuse õnnestumiseks publikut üles käituma vastutustundlikult: kandma maski, hoidma distantsi, jälgides 2+2 reeglit ning kasutama suure rannaalaga kaasnevat hajumisvõimalust.

Head Uudised GoodNews