1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Peapreemia ootab – pühapäeva õhtuni saab kandidaate esitada aasta suurpere konkursile
Peapreemia ootab – pühapäeva õhtuni saab kandidaate esitada aasta suurpere konkursile

Peapreemia ootab – pühapäeva õhtuni saab kandidaate esitada aasta suurpere konkursile

Vaid neli päeva ehk kuni pühapäeva hilisõhtuni saab veel oma peret või mõnd teist tublit vähemalt nelja lapsega perekonda esitada kandidaadiks Eesti Lasterikaste Perede Liidu korraldatavale Aasta Suurpere konkursile, mille võitjapere saab Bigbankilt 10 000 euro suuruse stipendiumi.

Kandidaate Aasta Suurpere tiitlile saavad vastavalt konkursi statuudile esitada 28. aprilli hilisõhtuni kõik Eestimaa inimesed – perekonnad ise, suurpere töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad. Selleks on vaja täita Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel vastav ankeet.

Mullusel konkursil osales 85 perekonda ning tiitli ja Bigbanki poolt välja pandud 10 000 euro suuruse stipendiumi pälvis nelja lapsega perekond Kalam Vasulast, Tartumaalt. Nii ema kui isa on Tartu Ülikooli reaalteaduste taustaga ehk nagu nad ise ütlesid „hariduse ja teaduspõhisuse usku“.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on Aasta Suurpere valimisel tänavu juubeliaasta ning tänavune võitjapere selgub liidu korraldataval perepäeval 19. mail Tallinna Loomaias. „Juba 20. aastat kogunevad suurpered üle Eesti maikuus perepäevale ja juba 15. korda leiab aset ka Aasta Suurpere valimine. On tõeliselt muljetavaldav, kuidas mittetulundus- ja ärisektor on suutnud nii pikalt koostööd teha, et ühendada, tunnustada ja aidata paljulapselisi peresid,” märkis ta. „Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse tuleviku olulisim garant. Nende tublide emade ja isade panus ühiskonda on tähelepanuväärne, mistõttu tahamegi neid väärtustada ja kõigile eeskujuks tuua,“ kutsus Õunap üles märkama ja suurpere konkursile kandidaate esitama.

Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse tuleviku olulisim garant. Nende tublide emade ja isade panus ühiskonda on tähelepanuväärne, mistõttu tahamegi neid väärtustada ja kõigile eeskujuks tuua.

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki poolt võitjaperele välja pandava 10 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida,“ ütles Pechter.

Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida.

  • Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal.
  • Liit on lasterikkaid perekondi koondav katusorganisatsioon, mis lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest.
  • Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub enam kui 4000 lasterikast perekonda, kus on kokku sirgumas üle 14 000 lapse.
Head Uudised GoodNews