1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. PÖFF kutsub moehuvilised Moekinno
PÖFF kutsub moehuvilised Moekinno

PÖFF kutsub moehuvilised Moekinno

MoeKinoPimedate Ööde filmifestival pakub ka sel aastal eraldi programmi moehuvilistele ning seda juba seitsmendat aastat järjest. 20.-26. novembrini kinos Sõprus toimuv eriprogramm Moekino toob vaatajateni seitse värsket ja värvikat moedokumentaali.

Filmide peategelasteks on seekord endine ajakirja Vogue Pariis peatoimetaja Carine Roitfeld (“Mademoiselle C”), soengumeister Vidal Sassoon (“Vidal Sassoon – mees, kes muutis kääridega maailma”), kuulus fotograaf Bert Stern (“Bert Stern: originaalne hull”), moelooja Vivienne Westwood (“Vivienne Westwood: tee seda ise!”), kodumaine bänd Winny Puhh (“Winny Puhh – maailma veidraim bänd”), New Yorgi kaubamaja Bergdorf Goodman (“Bergdorfi moeresidents”) ning revolutsioon moelaval (“Versailles 73: revolutsioon moelaval”). Filmide esimesi seansse juhatavad sisse kohalikud moevaldkonnas tegutsevad isikud. Kõik filmid on ingliskeelsed või ingliskeelsete subtriitritega.

Moekino partneriks on Rahva Raamatu kauplus, kellega koostöös soovitatakse vaatajatele ka filmidega haakuvaid moeraamatuid – soovitused on trükitud Moekino kataloogi ning vastav väljapanek on Moekino nädalal Rahva Raamatu Viru Keskuse kaupluses.

Lisaks saavad huvilised enne õhtuseid moefilmiseansse lasta endale kinosaalis teha lihtsamaid iluprotseduure, mida pakuvad The Body Shop ilukonsultandid.

PÖFFi on sel korral moes ka kohalike moedisainerite kaudu – PÖFFi meeskonna särke kaunistab Marin Silla loodud hundinägu ning festivali vabatahtlikud kannavad Jaana Varkki disainitud põllesid.

PÖFFi kava on avalik alates tänasest ning piletimüük algab 8. novembril. Täpsem info www.poff.ee

PÖFFi Moekino eriprogrammi esitleja on Viru Keskus, sponsor Pariisi Vesi, partnerid Masah (Marin Sild), Varkki (Jaana Varkki), Rahva Raamat ja The Body Shop.

Moekino visuaali autoriks on tuntud graafiline disainer Helene Vetik.

Kiire ja ülevaatlik programmi tutvustus on ka Youtube-s

[iframe src=”//www.youtube.com/embed/g7kKBz1V6Mo”]

Head Uudised GoodNews