Avaleht Tunnustus Põhja-Tallinn sai liiklusohutusalase ennetustöö eest auhinna
Põhja-Tallinn sai liiklusohutusalase ennetustöö eest auhinna

Põhja-Tallinn sai liiklusohutusalase ennetustöö eest auhinna

Põhja-Tallinna valitsus pälvis Maanteeameti liiklusohutuse koostööpartneri auhinna. Liiklusohutuse auhinna eesmärk on avaldada tänu isikutele ja organisatsioonidele, kes on oma tööalase või ühiskondliku tegevusega enda asutuses või paikkonnas silma paistnud liiklushariduse korraldamise ja liiklusohutuse edendamisega, edastas amet.

Koostöö, mille eest linnaosavalitsust tunnustati, puudutas markeerimisprojekti „PEATU, VAATA, VEENDU!“, mille raames Põhja-Tallinna koolide õpilased markeerisid täiendavalt kooliteel asuvaid ohtlikke ülekäiguradasid. Selle projekti eesmärk oli juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel.

Maanteeametiga on tehtud koostööd ka Põhja-Tallinna lastekaitsepäeval, kus leidis aset ennetustöötuba koos viktoriiniga.

„Me oleme väga tänulikud, et meie tegemisi on märgatud. Täiendav markeering ülekäiguradade juures kutsub lapsi korraks peatuma, ringi vaatama ja veelkord veenduma, et ohtu ei ole. Ja sõnum on suunatud mitte ainult lastele, vaid ka nende vanematele ja kõigile inimestele. Oluline on, et me oleksime ise lastele eeskujuks,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Kõnniteede markeerimisele eelnesid liiklusalased vestlused klassis. Õpilased ise analüüsisid ja kaardistasid koos juhendajatega kooliümbruse liiklust jalakäija seisukohalt ja tõid välja ohtlikumad kohad.

Samuti käivitas Põhja-Tallinna Valitsus septembrikuus liiklusohutusalase teavituskampaania, mille käigus kutsuti jalakäijaid ületama teed ainult selleks ettenähtud kohas ja autojuhte alandama sõidukiirust. Lisaks kinkis linnaosavalitsus kõigile kooliteed alustavatele lastele liiklusaabitsad ja helkurvestid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga