1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Põnevusfilmi “Must alpinist” võtted toimuvad eksootilises Siberis
Põnevusfilmi “Must alpinist” võtted toimuvad eksootilises Siberis

Põnevusfilmi “Must alpinist” võtted toimuvad eksootilises Siberis

Foto: Katrin Maimik
Foto: Katrin Maimik

Veebruari lõpus sõitis režissöör Urmas Eero Liiv koos oma uue filmi “Must alpinist” võttegrupiga Siberisse Burjaatiasse, praeguseks on jõudnud sealne võtteperiood poole peale.

“Filmitud on loodusvõtted nii mägedes kui maastikel, oleme liikunud küla kujutavate ja Kõreni külas toimuvate episoodide juurde, kõrvalosades osalevad nii Irkutski teatri näitlejad kui kohalik külarahvas. Ka Siberisse on kevad saabunud tavatult vara, kuid siiamaani on meil ilmaga õnne olnud. Hoiame pöialt, et ka viimaste välivõtete jaoks lund jätkuks. Ees on stseenid, kus osaleb nimekas Moskva teatri-ja kinonäitleja Vadim Andrejev miilitsaülema rollis,” kirjeldas võtete kulgu filmi produtsent Anneli Ahven.

Foto: Katrin Maimik
Foto: Katrin Maimik

“Must alpinist” on nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilm eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele. Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle (Reimo Sagor) jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero (Priit Pius) juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle. Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.

Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andrejev (Moskva), Igor Gasparjan (Moskva) jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii.

Filmi võtted toimuvad Eestis, Burjaatias ja Gruusias.

Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Head Uudised GoodNews