Avaleht Tunnustus President Lennart Meri sai mälestuspingi
President Lennart Meri sai mälestuspingi

President Lennart Meri sai mälestuspingi

Täna avati Tallinnas Nõmme gümnaasiumi hoovis mälestuspink Lennart Merile (1929–2006), kes oli president aastatel 1992–2001.

Nimeplaadi kinnitasid pingile Lennart Meri poeg Mart Meri, Nõmme linnaosavanem Grete Šillis, Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma ja Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

Lennart Merile nimelise pingi panemise idee pakkusid välja Nõmme asumiseltsid. Pingi asukohaks valiti välja Nõmme gümnaasiumi hoov, kuna just selles koolis on õppinud ka Lennart Meri ise. Pink pandi kunagise Nõmme gümnaasiumi direktori Alfred Teaste mälestuspingi kõrvale. Pingi avamisel osalesid kooli 1. ja 12. klasside õpilased ning õpetajad ja lapsevanemad.

Mart Meri rääkis sõnavõtus, et Lennart Meri oli väga uudishimulik ja uudishimu on see, mis paneb nii õpetajad kui ka õpilased tegutsema. Ta avaldas lootust, et pingist võikski saada kooli hoovis just uudishimupink.

Grete Šillis ütles, et suur au oli mälestuspink avada Nõmme ja Eesti tõelisele riigimehele. „Kuigi Lennart Meri arvamused olid nii mõnigi kord väga teravad ja ta ei häbenenud öelda, mida mõtleb, oli see tingitud murest riigi tuleviku pärast. Ta suutis tihti saavutada nii mõnegi jaoks võimatut vaid karismaatilisust ja sisemist sära kasutades,“ lisas linnaosavanem.