Avaleht Tunnustus Rahvastikuminister Riina Solman andis Andres Põdrale teenetemärgi
Rahvastikuminister Riina Solman andis Andres Põdrale teenetemärgi

Rahvastikuminister Riina Solman andis Andres Põdrale teenetemärgi

Rahvastikuminister Riina Solman andis Eesti Kirikute Nõukogu presidendile peapiiskop emeeritus Andres Põdrale hõbeteenetemärgi üle täna kaplanaadi- ja hingehoidjatekonverentsil „Kutse ja kutsumus“.

Täna on ühtlasi peapiiskopi 70. juubel. „Mulle rahvastikuministrina ja laiemalt tervele valitsusele on peapiiskop emeeritus Andres Põder olnud ja on jätkuvalt hea ja aktiivselt ühiskonnaasjades kaasa mõtlev koostööpartner,“ märkis Solman üleandmisel.

Põder pälvis siseministeeriumi hõbeteenetemärgi aastatel 2005-2014 valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskomisjoni kaasesimehena riigi ja kiriku koostöö arendamise ning alates 2013. aastast EKN-i presidendina osadusühtsusel põhineva riigi ja erinevate konfessioonide koostööpartnerluse kujundamise ja edendamise eest.

Solman avaldas heameelt, et pärast aastatepikkusi kõnelusi, mida EKN-i ja EELK eestvõttel on peetud, on tekkimas sotsiaalministeeriumisse ametikoht, mille ülesanded on seotud haigla- ja hoolekandekaplanaadi rajamisega. „Kaplanite töö haiglates ja hoolekandeasutustes on väga-väga vajalik. Meil on riigina kohustus aidata kõigiti kaasa sellele, et haiged ja igapäevast hoolt vajavad inimesed saaksid soovi korral vaimulikku ja hingelist tuge,“ ütles rahvastikuminister.

Siseministeerium annab hõbeteenetemärke tulemusrikka koostöö eest siseministeeriumiga välja 1998. aastast. Põder saab järjekorras 158. siseministeeriumi hõbeteenetemärgi.