Home Tunnustus Regionaalmaasikad jagunesid üle Eesti, kokku pälvisid regionaalauhinna viis nominenti
Regionaalmaasikad jagunesid üle Eesti, kokku pälvisid regionaalauhinna viis nominenti

Regionaalmaasikad jagunesid üle Eesti, kokku pälvisid regionaalauhinna viis nominenti

Tänavusel regionaalmaasika konkursil pälvisid piirkondlikku arengut toetava tegevuse eest auhinna mitmete ettevõtmiste eestvedajad toidukultuuri juurutajatest turismi edendajateni välja.

Foto: Stenbocki maja

„Kõiki proovile panevatel aegadel on inspireerivad ja ettevõtlikud kohalikud tegijad eriti hinnas. Seekordsed piirkondlikud tegijad on osanud ja suutnud viimaste aastate keerukates aegades leida võimalusi uueks hooks ja see väärib austust,” rääkis rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, kes täidab hetkel ka riigihalduse ministri ülesandeid.

Keit Pentus-Rosimannus. Foto: Stenbocki maja

Tema sõnul panustavad auhinnasaajad kohalikku ellu erinevalt, olles tööandja, piirkonna turismi edendaja, aga ka kohaliku toodangu turustaja.
„Näiteks on 12 aastat tagasi väikeselt alustanud Kalamatsi väikemeierei jõudnud oma toodetega poodidesse üle Eesti ja muutunud lemmikuks tipprestoranides, restoranide peakokad on ettevõtte hinnanud lausa aasta parimaks kohalikuks meiereiks,“ lisas minister.

Kokku pälvisid regionaalauhinna viis nominenti:

Foto: Stenbocki maja
Foto: Stenbocki maja
Foto: Stenbocki maja
Foto: Stenbocki maja
Foto: Stenbocki maja

Regionaalarengu konkursile sai 8. maini esitada isikuid, organisatsioone ja ettevõtteid, kes paistsid 2021. aastal silma regionaalarengut toetava ettevõtmise või teoga. Kas edendati siis piirkonna majandust läbi töökohtade loomise, pakuti piirkonnale omaseid tooteid ja teenuseid või aidati muul moel oluliselt kaasa piirkonna eripära säilimisele ja arengule.

Mitmed varasematel aastatel regionaalmaasika pälvinud kohalikud algatused on kasvanud kogu Eesti ettevõtmiste ja sündmusmaastiku populaarseteks maamärkideks. Näiteks on auhinna saanud Arvamusfestival, kodanikualgatus Maale elama ja kaugtöökeskuste võrgustik Kupland.

  • Tänavusele konkursile laekus kokku 18 taotlust (17 kandidaati) ja auhind anti välja üheksandat korda. Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga, mis anti pidulikul vastuvõtul Stenbocki majas üle peaminister Kaja Kallase ja rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse poolt 15. juunil.