Avaleht Tunnustus Riik valib taas aasta kultuurisõbra
Riik valib taas aasta kultuurisõbra

Riik valib taas aasta kultuurisõbra

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas täna, 10. detsembril välja konkursi “Kultuurisõber 2019”, millega tunnustatakse eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurile aasta jooksul olnud toeks rahaliselt või tegudes.

„Kultuuri toetajate nimekiri on sama mitmekesine kui Eesti kultuurimaastik, kus on olemas oma tipud ja suursündmused. Sama oluliseks pean, et võlu, hoogu ja pealehakkamist jaguks ka rohujuuretasandile,“ ütles Lukas.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaatide esitamine on avatud 10. jaanuarini.

Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kes soovivad tunnustada neile toeks olnud ettevõtjaid, eraisikuid või muid organisatsioone. Iga kultuurikorraldaja saab teha ühe ettepaneku. Kandidaadiks ei saa olla kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, samuti mitte nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellukutsutud organisatsioonid. Kandidaatide hulgast valib kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja kultuurisõbrad ja peapreemia. Võitjad avaldatakse traditsioonilisel tseremoonial 14. veebruaril.

2018. aasta laureaadid olid Narva Gate, Maarja Oviir-Neivelt, Meelis Kubits, Sylvia Kistler-Thompson, Andrew Thompson, Heiti Hääl ja Alexela Group.