1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Riskijuht 2023 on Eesti Varude Keskus
Riskijuht 2023 on Eesti Varude Keskus

Riskijuht 2023 on Eesti Varude Keskus

31. oktoobril anti Tallinnas 16. kordatoimunud Julgeoleku jariskijuhtimise foorumil välja Riskijuht 2023 tiitel, mille pälvis Eesti Varude Keskus.

Eesti Varude Keskus juhatuse esimees Ando Leppimani sõnul on viimaste aastate kriisid ilmekalt tõestanud varude olulisust kõigil tasanditel, alates kodumajapidamisest kuni strateegiliste varudeni välja. „Väikse riigina peame oskama ohte adekvaatselt hinnata ja piiratud ressursse nutikalt kasutada. Jagame tänavust riskijuhi tiitliga kaasnevat tunnustust kõigi oma heade partneritega, ilma kelle panuseta ei suudaks me eales üksi sedavõrd efektiivselt riigi varude süsteemi ehitada,“ lausus Leppiman.

Väikse riigina peame oskama ohte adekvaatselt hinnata ja piiratud ressursse nutikalt kasutada.

Julgeoleku ja riskijuhtimise foorumi ühe korraldaja Marsh McLennan Baltikumi juhi Vladimir Ossipovi sõnul sattus Eesti Varude Keskuse loomine 1. juulil 2021 väga keerulisele ajale – käimas oli COVID kriis ning lähenemas oli ka energeetika kriis ja Ukraina sõda, mis kõik panid keskuse suurte väljakutsete ette. „Selle lühikese ajaga on suudetud üles ehitada tegevusvarude kontseptsioon ja see ka ellu viia. Erinevate varuliikide kaupa suudetakse kulu-tulu hoida parimal viisil tasakaalus, et riigil oleksid varud, näiteks kütus, toit, esmatarbekaubad ja isikukaitsevahendid minimaalsete kuludega tagatud. Eesti Varude Keskus on suutnud kiirelt reageerida erinevatele riskidele ja ohtudele, olgu selleks siis kütusevarude Eestisse toomine või gaasiga varustatuse kindlustamisele kaasa aitamine. Nutikad lahendused tagab hea koostöö erinevate riigiasutuste ja erasektoriga, paindlik ja kiire tegutsemine ohtude korral aga ka selge stateegia ja kompetentne meeskond,“ ütles Ossipov.

Eesti Varude Keskus on suutnud kiirelt reageerida erinevatele riskidele ja ohtudele, olgu selleks siis kütusevarude Eestisse toomine või gaasiga varustatuse kindlustamisele kaasa aitamine.

  • Aasta riskijuhi  tiitliga tunnustatakse isikut või organisatsiooni, kes on riskijuhtimise vallas näidanud üles silmapaistvaid tulemusi ning andnud märkimisväärse panuse ohutu elukeskkonna loomisesse. Tiitel anti tänavu välja seitsmendat korda. Varasematel aastatel on tiitli pälvinud Riigi Infosüsteemide Amet (2015), Päästeamet (2016), Politsei- ja Piirivalveamet (2017), Elering AS (2018), Naiskodukaitse mobiilirakendus “Ole valmis“ (2019), Päästeliit (2022).
Head Uudised GoodNews