1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Rotterdami filmifestivalil linastub Jaan Toomiku film
Rotterdami filmifestivalil linastub Jaan Toomiku film

Rotterdami filmifestivalil linastub Jaan Toomiku film

Maastik mitme kuuga
“Maastik mitme kuuga”

Jaan Toomiku 2014. aasta oktoobris kinodesse jõudnud mängufilmi “Maastik mitme kuuga” rahvusvaheline esilinastus on Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil. Juba 44. korda toimuv Rotterdami filmifestival on  Euroopa vanim filmifestival, mis on pühendunud uute, tugeva autoripositsiooniga talentide otsimisele üle maailma.  “Maastik mitme kuuga” linastub programmis “Signals: Really? Really.” Festival toimub  21. jaanuarist 1. veebruarini. Toomiku filmi näidatakse kolmel korral,  26., 28. ja 31. jaanuaril.

“Maastik mitme kuuga” on draama keskealisest mehest, kes elab pealtnäha tavalist elu oma naise ja lastega. Tegelikult on nende suhe tupikus, aga parem kooselu illusoorsed dekoratsioonid kui vabalangemine tühjusesse. Mees tõmbleb ringi kõigi endiste ja praeguste suhete vahel, teadmata täpselt, mida nendega peale hakata. Piiripeal elu hakkab mehe närvisüsteemi üle koormama, tegelik reaalsus ja unenäoline reaalsus sulavad kokku, järjest raskem on vahet teha, mis tegelik ja mis on luul.

Jaan Toomik tegeleb oma esimeses täispikas mängufilmis samade küsimustega, mis on teda ka haaranud kogu tema kunstnikukarjääri vältel: need on surma ja seksuaalsuse teemad, kehalised moondumised, reaalse ja unenäolise vahekorrad, inimese põhihirmud, võõrandumine maailmast ja iseendast.

Filmi stsenarist ja režissöör on Jaan Toomik, operaator Mart Taniel, kunstnik Pille Jänes, produtsent Ivo Felt, kaasprodutsent Kaarle Aho.

Osades Hendrik Toompere, Jaanika Juhanson, Maria Avdjuško, Garmen Tabor, Raimo Pass jt.

Filmi tootjad on Allfilm ja Making Movies (Soome). Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Finnish Film Foundation ja YLE.

Festivali kohta täpsemalt saab lugeda SIIT!

Head Uudised GoodNews