1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Selgusid 2023. aasta kauneimad lasteraamatud
Selgusid 2023. aasta kauneimad lasteraamatud

Selgusid 2023. aasta kauneimad lasteraamatud

Täna kuulutati Kirjanike Maja musta laega saalis välja 2023 aasta kauneimad lasteraamatud. Lastekirjanduse keskuse eripreemia pälvis Margit Saluste illustreeritud ja kirjutatud ning Endla Tootsi kujundatud „Illikuku jutustab“.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse žürii leidis, et „Illikuku jutustab“ on soe ja imearmas raamat, mis on õnnestunud formaadist sisupaberi valikuni välja. Selle raamatu illustratsioonid mõjuvad värskelt oma leidlike ja vaimukate lahendustega, olles tekstiga väga hästi kooskõlas.

2023. aasta viie kauneima Eesti lasteraamatu konkursile esitati kokku 37 raamatut, mille hulgast tunnustati järgmisi:

  • „Illikuku jutustab“ – illustreerinud ja kirjutanud Margit Saluste, kujundanud Endla Toots (ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse eripreemia)
  • „Issi!“ – illustreerinud Elina Sildre, kujundanud Dan Mikkin, kirjutanud Indrek Koff
  • „Kiludisko“ – illustreerinud Ulla Saar, kujundanud Einike Soosaar, kirjutanud Kairi Look
  • „Jonniga jännis“ – illustreerinud Kadri Ilves, kujundanud Villu Tammer, kirjutanud Tarmo Vaarmets
  • „Laste maitse“ – illustreerinud Jüri Mildeberg, kujundanud Villu Tammer, kirjutanud Leelo Tungal

Viie kauneima lasteraamatu konkursi žürii eripreemia pälvis Urmas Viigi illustreeritud ja kujundatud „Kummituste peatänav“, mille on kirjutanud Jana Maasik. Žürii eripreemia uuele tulijale sai Tuulike Kivestu-Rotella illustreeritud, Endla Tootsi kujundatud ning Margus Haava kirjutatud „Hundiema ühepajatoidu saladus“. Eesti Kujundusgraafikute Liidu eripreemia läks aga raamatule „Jalad“, mille on illustreerinud ja kirjutanud Tiiu Kitsik ning kujundanud Endla Toots.

Viie kauneima Eesti lasteraamatu konkursi žüriisse kuulusid Eesti Kujundusgraafikute Liidust žürii esimees Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Jüri Mildeberg, Piret Niinepuu-Kiik, Viive Noor ja Priit Rea, Eesti Rahvusraamatukogust Virge Loo, Eesti Lastekirjanduse Keskusest Triin Soone ning Eesti Kirjastuste Liidust Krista Vilippus.

Võidutöid saab näha veebruari lõpuni näitusel Solarise keskuses 2. korrusel rahvusraamatukogu Solarise saatkonna ees, kus on võimalik hääletada ka endale enim meeldinud raamatu poolt. Oma arvamust saab avaldada ka suuremates Rahva Raamatu ja Apollo poodides. Kõikide hääletajate vahel loositakse välja raamatupoodide kinkekaardid.

Kauneimate lasteraamatute konkurss toimub alates 1998. aastast. Selle eesmärk on väärtustada illustreeritud lasteraamatuid kui vaimse kultuuri nähtust. Konkurss toimub samaaegselt 25 kauneima Eesti raamatu konkursiga. Viie kauneima Eesti lasteraamatu ja 25 kauneima Eesti raamatu konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Uuri lisa Rahvusraamatukogu veebilehelt.

Head Uudised GoodNews